ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ – ВЕЛИКЕ ЗЛО
Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН
відзначають Міжнародний день боротьби за скасування рабства.
Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії ГА ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами.
Для України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.
Метою цього Дня є викорінення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, продаж наречених, передання у спадщину вдів і насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах.
За даними Міжнародної організації праці, сьогодні у світі близько 40,3 мільйона людей є жертвами сучасних форм рабства, включаючи 24,9 млн жертв примусової праці та 15,4 млн жертв примусових шлюбів.
За оцінками експертів щорічно майже 2 млн. людей стають «живим товаром».
В минулому році Міжнародна організація праці спільно з Міжнародною організацією з міграції розробили Глобальні оцінки сучасного рабства, в яких представлені дані та інформація про масштаби і регіональний розподіл сучасного рабства.
Ці оцінки є основою для Глобального індексу рабства. Відповідно цього Індексу, у 2018 році Україна зайняла 49 місце в світі за рівнем сучасного рабства.
Згідно з даними Індексу, 286 тисяч осіб в нашій країні проживають в рабських умовах. Проте, в деяких європейських країнах ситуація ще гірша, скажімо в Білорусі, Греції та Македонії (якщо порівнювати кількість «рабів» на 1000 наявного населення).
Світовим лідером в антирейтингу стала Північна Корея, за нею Еритрея, Бурунді, Центральноафриканська Республіка, Афганістан та Мавританія.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2591384-2-grudna-pamatni-dati.html
|