СВЯТО ДІВОЧОЇ ДОЛІ
Сьомого грудня - день Великомучениці Катерини –
свято дівочої долі. Якими були традиції свята?
Свята Великомучениця Катерина вважається покровителькою дiвчат. Українки вiрили в те, що саме вона сприяє їх щасливому майбутньому. Тому цього дня усi незамiжнi дiвчата й жiнки, в кого не склалося сiмейне життя, кликали свою долю.
Цього дня наші пращури не працювали, обов'язково готували борщ і кашу. А надвечiр починались так званi досвiтки (або вечорницi). Дiвчата збирались в однiй хатi, накривали на стiл, а до них приходили хлопцi й приносили напої. Тодi популярними були наливки й пиво, яке саме в цей час починали варити до свята Миколая. Але багато молодь не вживала спиртного, тодi вона любила спiвати, танцювати й бавитись.
Цiкаво, що в гостi приходили не лише хлопцi зi всiх куткiв села, але й із сусідніх сiл. А для того, аби їм дозволили завiтати на досвiтки, мiсцевим селянам гості платили могорич (хлiб чи спиртні напої). Цього дня молодi люди знайомилися й розпочинали стосунки.
Ворожили ж напередоднi свята - у нiч на Катерини. Дiвчата пекли млинцi, клали пiд пахву та йшли вулицями, а коли бачили якогось чоловiка, запитували його iм'я й пригощали. Вважалося, що в його постатi була доля. Але хлопцi знали про це, тому часто для смiху називали якiсь неймовiрнi iмена.
Нагадаємо, вісім днів євреї відзначатимуть Хануку
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
https://expres.online/society/tsogo-dnya-nashi-prashchuri-obovyazkovo-varili-borshch
|