ЛІДЕРИ ЛЕТАЛЬНИХ НЕДУГ НАШОГО ЧАСУ
У структурі показників смертності в Україні дві третини летальних випадків -
це серцево - судинні недуги: від них щороку гине близько 0,5 млн осіб у розквіті сил.
Про це на прес-конференції заявив заступник директора Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова Анатолій Руденко, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Проблема серцево-судинних захворювань надзвичайно актуальна для України: дві третини випадків смерті спричинені цими захворюваннями. Щороку в Україні через серцево-судинні хвороби гине півмільйона людей. Це абсолютно неприпустима цифра для розвиненої країни, якою ми себе позиціонуємо. Для розвинутих серцево-судинні захворювання не можуть бути лідерами щодо смертності», — наголосив Руденко.
Він підкреслив, що розвитку серцевих хвороб можна запобігти, якщо вести активний спосіб життя і не переїдати.
За словами Руденка, в Україні критично мала кількість операцій, що запобігають смертям унаслідок серцевих катастроф.
«В Україні багато людей з серцево-судинними хворобами потребують оперативного втручання. Щороку стається 35-40 тисяч нових випадків серцевих катастроф, що потребують оперативного втручання. Робиться ж їх у країні близько 18 тисяч (25 % з них робить Інститут Амосова). Ще 150 тисяч людей — ті, які очікують на операцію», — наголосив Руденко.
Як він наголосив, така ситуація зумовлена проблемами у матеріально-технічному забезпеченні, аже науковий та кадровий потенціал української кардіохірургії дозволяє виконувати значно більше таких операцій.
Фахівець підкреслив, що ризики таких операцій на сьогодні є мінімальними.
Кардіохірург також підкреслив: щороку в Україні стається понад 50 тис. випадків інфарктів.
«Більшості з них можна було б запобігти, якщо б людині зробили коронаграфію (обстеження, що виявляє звужені судини — ред.). Щорічна потреба у коронаграфіях в Україні — 200 тис., а виконується лише 3 тис.», — зазначив Руденко.
За його словами, в Україні також недостатньо проводиться імплантацій кардіостимуляторів.
«Наприклад, у Німеччині імплантують кардіостимуляторів у 15 разів більше, ніж в Україні», — наголосив Руденко.
Він також поінформував, що з вродженими вадами серця в Україні народжується близько 8 тис. немовлят.
«Усі такі новонароджені потребують своєчасного хірургічного втручання. Але проводиться трохи більше трьох тисяч», — сказав Руденко.
Колаж – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/2598814-v-ukraini-vid-sercevosudinnih-zahvoruvan-soroku-gine-pivmiljona-ludej-kardiohirurg.html
|