РЕКОМЕНДАЦІЇ МЕДИКА
Вода, пропущена через фільтри, позбавляється всіх
мікроелементів, що спричиняє карієс і ламкість кісток.
Про це повідомив екс-заступник голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Святослав Протас у коментарі кореспонденту УНН.
"Вона (вода - ред.) має бути максимально природною – з мінімальним втручанням в частині обробки. Як тільки ми починаємо проганяти воду через системи осмосу, ми забираємо абсолютно всі мікроелементи. Така вода вже є неприродною, вона штучна, оброблена – не з дотриманням тих нормативів, які на сьогодні встановлені", - зазначив медик.
За його словами, пункти розливу питної води, очищуючи воду й позбавляючи її мікроелементів, запевняють, що потім "домініралізовують" її, однак штучні мінерали не засвоюються організмом людини.
"Фактично, споживаючи таку воду, ми спричиняємо появу карієсу, випадіння зубів, ламкість кісток, руйнуємо організм, тому що порушуємо водно-сольовий обмін", - уточнив Протас.
При цьому він додав, що найкращою для щоденного вживання є вода з артезіанських свердловин – зокрема з бюветів у Києві.
"Вона є найбільш фізіологічно повноцінною для людини", - додав експерт, уточнивши, що обладнання бюветів потребує регулярного догляду й чищення.
Нагадаємо, Державне агентство водних ресурсів оприлюднило критерії, за якими з 1 січня 2019 року в Україні буде здійснюватися проба прісних вод. Тепер державний моніторинг масивів поверхневих вод проводитиметься за (уточненими) біологічними, гідроморфологічними, хімічними та фізико-хімічними показниками.
Державне агентство водних ресурсів України разом з Агенцією журналістики даних презентувало онлайн-карту забрудненості річок в Україні.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
https://www.unn.com.ua/uk/exclusive/1768101-filtrovana-voda-prizvodit-do-kariyesu-i-lamkosti-kistok-medik
|