ПЛІДНА СПІВПРАЦЯ
Сьогодні, 13 лютого, у приміщенні Львівського національного медичного
університету ім. Данила Галицького відбулась нарада з керівниками аптек.
В межах наради із фармацевтами порушили питання реалізації державної програми «Доступні ліки».
У нараді взяв участь голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, який наголосив на необхідності плідної співпраці для надання якісних послуг мешканцям Львівщини.
«Зараз люди ставлять питання про доступні ліки. З іншого боку якісні, дієві ліки не можуть бути дешевими, тому це питання для нас особливо важливе та актуальне. Ті гроші, які держава виділяє для людей мусять дійти до цих людей. Програма «Доступні ліки» - це хороший шанс як для пацієнтів, які потребують цих ліків, так і для підприємців, які їх продають. Динаміка укладання угод присутня, але в цьому напрямі є іще над чим працювати», - зазначив Олег Синютка.
Очільник області також наголосив на необхідності укладення договорів аптечних закладів із Національною службою здоров’я України.
«Хто ще не уклав угоду, нехай долучається, адже якщо є можливість людям допомогти, ми повинні це зробити. Відшкодування лікарських засобів буде у межах 750 млн грн, але якщо програма виконуватиметься понаднормово, то її дофінансовуватимуть», - акцентував Олег Синютка.
«Коли розпочалась програма, яка триває вже два роки, було багато запитань, але за цей час ми знайшли варіанти розширення та покращення програми як для пацієнтів, так і для фармацевтичних працівників. У 2018 році той ресурс, який Львівщині виділили, ми використали з допомогою представників аптечної галузі. Люди отримали ліки, виписано понад півтора мільйона рецептів», - наголосила директор департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Ірина Микичак.
Із представниками аптек обговорили також зміни в реалізації урядової програми реімбурсації «Доступні ліки».
«Наразі у програмі відбувається суттєва зміна в частині виписки рецептів. На зміну паперовому прийде електронний рецепт, що дозволить забезпечити функцію єдиного платника та оперативно перерозподіляти кошти і виплачувати їх в межах взятих зобов’язань», - розповіла експерт Національної служби здоров’я України Ірина Ліштаба.
Окрім того, під час семінару порушили питання нових аспектів дотримання правил відпуску і якості лікарських засобів, роль громадськості при впровадженні нових законопроектів у фармацевтичній діяльності, основні порушення у сфері обігу лікарських засобів та оформлення трудових відносин.
Фото – прес-служби ЛОДА
За джерелом:
https://loda.gov.ua/news?id=42938
|