Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2019 » Лютий » 20 » Хоч на Марс: ужгородський вчений винайшов спосіб жити без їжі
16:31
Хоч на Марс: ужгородський вчений винайшов спосіб жити без їжі

АКТУАЛЬНИЙ ВИНАХІД

 

 

 

 

 

 

Доктор хімічних наук Василь Гомонай із Ужгорода винайшов спосіб переробки відходів

життєдіяльності (вуглекислого газу) на органіки, що дозволяє довго прожити без звичайної їжі.

 

 

Як розповів науковець на прес-конференції в Ужгородському прес-клубі, цей винахід дає змогу організовувати тривалі подорожі в космосі та навіть життя на Марсі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

 

"Процес окислення метану на фосфатних каталізаторах я почав досліджувати ще у 1960-1970-х роках та розробляв модель на тодішній техніці. Нещодавно я повернувся до розробок вже разом із французькими колегами, ми спільно по-новому обрахували всі дані й зробили наукове відкриття, яке дозволяє робити з відходів продукти для подальшого використання, оминаючи дуже багато стадій. Суть у тому, що окислюючи метан, який можна видобувати із відходів, можемо отримувати вуглеводи. Це ноу-хау може стати у пригоді для довгих подорожей в космосі, коли обмаль їжі або її нема, наприклад, у подорожах на Марс та життя на цій планеті", - розповів Гомонай.

 

Як повідомив учений, у теоретичних розрахунках йому вдалося дослідили, як у замкнутому циклі (а космонавти перебувають в саме таких умовах) отримувати продукти з відходів життєдіяльності людини.

 

"Вуглекислий газ, який ми видихаємо, треба окислити до отримання метану, а окисливши метан, в наступну чергу, отримати з нього концентрований формальдегід. З формальдегіду в подальшому можна отримувати вуглеводи (фруктозу, глюкозу) і синтезувати їх за допомогою спеціального обладнання в синтетичні продукти", - зазначив Гомонай.

 

За словами науковця, зараз в Америці проводять експеримент, де на людях випробовують подібну методику - отримання синтетичних продуктів із продуктів життєдіяльності в замкнутому циклі.

 

"Схожий експеримент в 1990-х роках проводили в Москві, тоді вдалося експериментально довести на прикладі трьох людей, які рік прожили в замкнутому середовищі, що цим способом люди можуть підтримувати життєдіяльність, не вживаючи нічого більше, крім води", - сказав він.

 

Василь Гомонай - доктор хімічних наук, відомий український хімік, за його підручниками з хімії та фізики вчаться студенти у вишах всієї країни.

 

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/2644591-hoc-na-mars-uzgorodskij-vcenij-vinajsov-sposib-ziti-bez-izi.html

 

 

Переглядів: 439 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Четвер, 28.11.2024, 00:33
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 14
Гостей: 14
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024