СІРНИКИ – ЗНАКОВИЙ ВИНАХІД ЛЮДСТВА
За легендою Прометей викрав у богів на Олімпі вогонь і подарував
людям. Тож 2 березня ми відзначаємо Міжнародний день сірника.
Зрештою, чому саме ця дата була обрана для цього Дня – відомості різняться. Однак, в чому сходяться думки – що сірники продовж багатьох десятиліть, так і сьогодні продовжують грати не останню роль у нашому повсякденному побуті, як зручний і дешевий спосіб добування вогню, передає Ukr.Media.
Саме слово «сірник» походить від слова «спиця», що означає предмет з загостреним кінцем. Різновидів і розмірів сірників багато, але найбільш поширені у використанні залишаються саме кухонні сірники.
Крім звичайних (побутових) сірників, виготовляються спеціальні. Наприклад, мисливські (або штормові) – вони горять на вітрі і навіть під дощем; термічні (дають при горінні більш високу температуру, а значить і більше тепла); сигнальні (з кольоровим полум'ям); сигаретні (для розкурювання сигар); камінні (дуже довгі сірники, щоб запалювати каміни) та інші. І є навіть декоративні (в основному для колекціонерів), що випускаються обмеженим тиражем з різними малюнками на коробках (подібно поштовим маркам).
Треба також зазначити, що сірники за всю свою багату історію, окрім свого основного призначення, використовуються досить різноманітно. Ось лише кілька прикладів – замість рахункових паличок для навчання дітей, як умовна грошова одиниця при різних карткових та інших іграх, для виготовлення сірникових будинків та інших споруд, для жеребкування, для різних логічних ігор, в якості зубочисток і основи для ватної палички, як реквізит для фокусів...
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
https://ukr.media/culture/348166/
|