ДОБРОТВОРЕЦЬ – НЕ ПРОФЕСІЯ, А ПОКЛИКАННЯ
У Львові буде запроваджено проект психосоціальної підтримки
і вирішальна роль у його ефективності належатиме волонтерам.
Як ми уже повідомляли, в рамках проекту ПСП проведено культпохід у цирк та майстер-клас з виготовлення листівок до 8 Березня.
Зараз йде підготовка до організації зборів добротворців, на яких Ірина Маслій, - лідер Західного регіону в комісії НК ТЧХУ з розвитку волонтерства, - прочитає ввідну лекцію. Збори заплановані на 14 березня. Передбачається, що їх розпочнуть о 16.00 в актовому залі центрального офісу ЛОО ТЧХУ, що по вул. Широкій 81-а.
Прочувши про них, добротворці зі студентського середовища Львова почали гуртуватися і шукати шляхи долучення до доброї справи. Один з них не став шукати легких контактів при допомозі телефону чи електронної пошти, а просто прийшов в офіс Червоного Хреста Львівщини.
З координатором з ПСП у Львівській області Уляною Стельмах зустрівся сьогодні у центрі міста . Познайомилися. Кандидата у волонтери величати – Ігор Жилізняк. Студент. Має повних 20 років. Вчиться в Інституті комп'ютерних технологій, автоматики та метрології Львівської політехніки. Кафедра – захист інформації.
Уляна Михайлівна після знайомства з Ігорем розповіла кандидату про добровільних помічників Червоного Хреста, а також ознайомила його з книгою «Посібник з розвитку волонтерства». У ній червоною ниткою проводиться думка, що добротворець – це не професія, а поклик душі людини.
Волонтерська робота є невід’ємною частиною Міжнародного руху Червоного Хреста з самого початку. У 1859 році молодий Анрі Дюнан став першим волонтером-управлінцем, організувавши місцевих волонтерів для надання допомоги пораненим на полі бою. Це був перший випадок у Європі, коли поранені отримали допомогу незалежно від того, до якої із воюючих сторін вони відносилися. Він повернувся додому і написав книгу «Спогади про Сольферіно», яка була видана декілька років по тому з моменту заснування Червоного Хреста.
Мільйони волонтерів щодня відіграють суттєво важливу роль у підтримці роботи працівників Червоного Хреста і Червоного Півмісяця у всьому світі.
Європейські підходи до правового регулювання волонтерської роботи, яка розуміється як неоплачувана необов'язкова робота; тобто час, який витрачають безоплатно на діяльність, здійснювану або через організацію, або безпосередньо в інтересах інших осіб, що не входять до складу їх власного домашнього господарства. Саме таке визначення волонтерства застосовується Міжнародною організацією праці.
Правове регулювання волонтерства є актуальним напрямком розвитку права некомерційних організацій в нашій державі. За останній час нові закони про волонтерську діяльність були прийняті в Литві, Грузії, Македонії, Молдові, Словаччині, Сербії та Україні.
У розмові з Ігорем було зазначено, що отримати допомогу від червонохрестівців може уразлива частина населення: тимчасово переміщені особи, багатодітні сім’ї, одинокі мами, люди з інвалідністю. Для того, щоб скористатися підтримкою, людині треба підтвердити свій статус – надати довідку або посвідчення.
У даний час запрошуються до співпраці з Червоним Хрестом Львівщини молоді люди у волонтери.
Приєднатися можуть також юні особи від 14-ти років, але неповнолітні мають надати дозвіл від батьків.
Записатися або отримати додаткову інформацію можна за адресою:
м. Львів, вул. Широка 81-а, центральний офіс Львівської ОО ТЧХУ.
E-mail: lv@redcross.org.ua
Фото – прес-служби ЛОО ТЧХУ
Прес-служба Львівської ОО ТЧХУ |