НОВЕ – ДОБРЕ ЗАБУТЕ СТАРЕ
Падіння рівня освіти у школярів у наші дні - вражаюче. У ЗМІ цьому явищу дали назву - виникнення "нульового покоління". Кожна країна шукає засоби, щоб уникнути цього явища. Україна не є винятком: у Верховній Раді знаходиться зараз новий закон про освіту.
Згідно зі схваленим Урядом законопроектом про повну загальну середню освіту, можна буде вчитися вдома, якщо школи зможуть розробити навчальний план, і при наявності необхідних для навчання умов вдома.
Про це заявив заступник міністра освіти і наук Вадим Карандій, пише «Громадське».
Він вказав, що законопроект дає можливість вчитися індивідуально, в тому числі за сімейною формою навчання.
На питання журналіста, чи достатньо для цього лише бажання учня або учениці і батьків, Карандій вказав, що необхідне узгодження всіх учасників навчального процесу.
«Потрібно, щоб було бажання всіх учасників процесу. Здатність навчального закладу розробити та супроводжувати необхідний навчальний план (розробка, консультування та оцінки за певні проміжні етапи), ну і, відповідно, умови для навчання вдома. Тому що можуть бути ситуації, коли вдома не завжди можуть бути створені умови для навчання», - зазначив заступник міністра.
13 березня законопроект погодив Кабінет міністрів і передав його до Верховної Ради.
Довідково:
У новаціях, запропонованих Міністерством освіти України, нічого нового немає. Сто років тому таку форму навчання практикували у царській Росії, в Австро - Угорщині, інших європейських країнах того часу. Тоді і виникло репетиторство, а з ним - і приватні школи.
З прийняттям нового закону, для Червоного Хреста відкривається ще одна ніша для благодійності - допомога дітям у здобутті освіти, котрі перейдуть на індивідуальну форму навчання і будуть займатися вдома.
Фото - з відкритих джерел
За джерелом:
https://dnews.dn.ua/news/709147
|