ОБМІН ДОСВІДОМ
Відбулось обговорення результатів впровадження підтримки
хворих на МРТБ в рамках проекту USAID «Виклик туберкульозу».
20 березня відбувся круглий стіл на тему «Результати надання пацієнт-орієнтовного соціально-психологічного супроводу хворих на мультирезистентний туберкульоз (МРТБ) для покращення їх прихильності до лікування в Одеській і Миколаївській областях».
Метою заходу було обговорення результатів впровадження підтримки хворих на МРТБ в рамках проекту USAID «Виклик туберкульозу».
Учасниками заходу стали експерти організації РАТН, спеціалісти фтизіатричних закладів областей, представники неурядових організацій та Товариства Червоного Хреста України.
Присутні поділились результатами надання медико-соціального (ТЧХУ) та соціально-психологічного супроводу (ТЧХУ та НУО), розглянули досягнення (найкращі практики) та основні виклики на шляху впровадження проекту, ознайомились з результатами проведення оцінки комплексного пацієнт-орієнтованого пакету послуг хворим на МРТБ, обговорили шляхи сталості надання послуг по закінченню проекту.
Подібний захід відбувся 5 березня у Львові, де були розглянуті аналогічні питання, але на прикладі Львівської та Київської областей.
Учасники були спільні у думці про актуальність і своєчасність проекту, його надзвичайній важливості у відпрацюванні моделі супроводу пацієнтів. Цю модель можна запропонувати на державному рівні для подальшого впровадження на всій території України, проте, вже за рахунок місцевих бюджетів, в рамках місцевих програм.
На сьогодні Товариство Червоного Хреста України та НУО мають навчених спеціалістів, які мають великий практичний досвід у супроводі пацієнтів з МРТБ з числа соціально-незахищених верств населення з високим ризиком відриву від лікування. Важливо продовжувати залучати ці кадри в згаданих програмах, щоб не втратити набутий досвід та досягнені результати.
Автор: Maria Yeremenko
Фото – прес-служби ТЧХУ
За джерелом:
https://redcross.org.ua/2019/03/its_time_endtb-обєднані-зусилля-у-боротьбі-з-тубе/
|