ПРОСВІТНИЦТВО ВІД ТЧХУ – ЗУПИНИТЬ КІР
«ТЧХУ активізує санітарно-просвітницьку діяльність, щоб зупинити
найбільший за 4 роки спалах кору в Європі», - повідомляє МФТЧХ і ЧП.
Товариство Червоного Хреста України буде залучене у локалізацію спалаху кору, від якого постраждали 75 000 осіб. Це найбільший спалах недуги в Європі з 2015 року. У 2018 році зареєстровано 54 000 випадків захворювань і понад 21 000 вже у 2019 році.
На спалах кору в Україні впливає низький рівень вакцинації населення. У 2018 році відсоток вакцинованих новонароджених дітей склав лише 54%, який є майже найнижчим у світі. Це значно менше, ніж рівень у 95%, рекомендований Всесвітньої організацією охорони здоров’я. Рівень у 95% захищає навіть тих людей у суспільстві, які не можуть бути вакциновані через медичні протипоказання.
«В Україні один із найнижчих рівнів вакцинації в світі, і ця тенденція викликає занепокоєння, – зазначає професор Микола Поліщук, в.о. Президента Товариства Червоного Хреста України. – Ми залучимо близько 100 волонтерів Червоного Хреста для підвищення інформованості про вакцинацію та проведення інформаційної кампанії, щоб зупинити поширення цього захворювання».
Міжнародна Федерація Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ і ЧП) виділила 109 000 швейцарських франків із Фонду реагування на надзвичайні ситуації (DREF), щоб допомогти ТЧХУ зробити гідний внесок у боротьбу зі спалахом кору в Україні.
Чиновники кажуть, що низький рівень охоплення і широке розповсюдження вірусу обумовлене багатьма факторами, включаючи транспортні витрати для сільських жителів, велику кількість людей з ослабленою імунною системою, людей, які живуть з ВІЛ та туберкульозом, та відмова від вакцинації.
Виділені кошти дозволять Товариству Червоного Хреста України допомогти близько 90 000 особам, зокрема тим, хто знаходиться в зоні ризику, – дітям до 6 років, людям із ослабленою імунною системою і людям, які ніколи не були вакциновані проти цієї хвороби.
Волонтери діятимуть у 5 областях України (Чернівецькій, Вінницькій, Тернопільській, Одеській та Івано-Франківській) впродовж 4 місяців.
Кошти із фонду реагування також дозволять волонтерам допомогти працівникам охорони здоров’я підвищити рівень обізнаності населення про вакцинацію, провести освітню кампанію в дитячих садках, школах, лікарнях і будинках престарілих та забезпечити засоби захисту для волонтерів Червоного Хреста.
Саймон Міссірі, директор Представництва МФТЧХ і ЧП в Європейському регіоні зауважив, що відмова від вакцинації – це загальносвітова тенденція, що викликає стурбованість.
«Важко повірити в те, що в 2019 році в Європі діти гинуть від кору, – зазначив він. – Цю хворобу можна майже повністю попередити. Співробітники і волонтери Червоного Хреста відіграють важливу роль в інформаційній роботі з населенням, аби допомогти людям зрозуміти важливість вакцин і відповісти на запитання, які хвилюють людей у багатьох країнах світу».
Глобальний тренд відмови від вакцинації став причиною понад 110 000 смертей від кору в світі в 2017 році. Спалах кору в Україні співпадає зі спалахами хвороби в інших країнах Європи та на Філіппінах, де кількість захворювань в 2018 році зросла на 547% більше, ніж в 2017 році.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
https://media.ifrc.org/ifrc/press-release/ukraine-red-cross-deployed-help-contain-largest-measles-outbreak-europe-four-years/
|