МУЗИЧНА КАЗКА «ЛИС МИКИТА»
Сьогодні, 31 березня, діти з родин ВПО та багатодітних сімей побували
у Львівській національній філармонії на виставі – казці «Лис Микита».
Як ми уже повідомляли, адміністрація Львівської національної філармонії спонсорувала Львівській ОО ТЧХУ 10 безкоштовних квитків на дитячу виставу – казку «Лис Микита». Маленькі глядачі з цікавістю переглянули музичну казку композитора Богдана Янівського, лібрето до якої написав львівський поет Роман Кудлик за однойменною казкою Івана Франка «Лис Микита».
«Це чудова музична казка для дітей і дорослих, за участю солістів філармонії, в якій звучить музика за веселими гуцульськими мотивами. Чарівна казка про звірів, насичена яскравими образами, приправлена українcьким гумором», - прокоментувала побачене на сцені п. Вероніка Степанченко, мати одного з маленьких глядачів нинішньої вистави.
Важко з нею не погодитися. Діти, немов зачаровані дивилися на сцену, аплодували, і разом з акторами декламували то 32 букви української азбуки, або підспівували їм в арії з семи нот, без яких не обходиться жодна музична гама. Контакт глядачів і акторів на сцені був дуже тісним і є цементуючим в усій виставі: дітей вчили відгукуватися на чужу біду, бути контактними, вміти працювати у громаді.
Великою несподіванкою було і те, що в антракті, маленькі глядачі поцікавляться не тільки солодощами, але і друкованою продукцією, яку Червоний Хрест надав батькам.
«І що ти , Тарасе, зрозумів з цієї книжечки?» - Цікавимося у юного глядача вистави-казки.
«А те зрозумів, що як мій товариш плаче, то треба вияснити причину, а потім намагатися заспокоїти його, щоб зняти стрес», - глибокодумно відповів Тарас.
«А у виставі є такі ситуації?», - Цікавимося у хлопця.
«Звичайно, - відповів він, - тільки вони приховані від ока глядача за художніми образами».
Ось і виходить, що Іван Франко вдало зобразив людські натури, заховавши їх за масками звірів. Він показав нам цілу галерею людських перевтілень заради вигоди. Мавпочка Фрузя – носій правди, Лис Микита – хитра підступна людина.
Справді, артисти Львівської національної філармонії продемонстрували маленьким глядачам чудову музичну казку на професійному рівні, створили всім гарний настрій, приховавши у ній глибокий зміст – добро завжди перемагає зло.
На пам'ять про таку чудову виставу діти і актори вирішили сфотографуватися. І зазначимо, це була та сама зала, в якій рік тому Тілль Майєр проводив презентацію свого документального фільму «Зима у Львові», і хоч нічого спільного нинішня вистава і його фільм не мали між собою, але вловлювалася одна і та ж домінанта: злу треба давати нещадний бій на усіх рівнях.
Головна мета програми Червоного Хреста з ПСП, виробити в її учасників здатність захищати себе від зовнішніх стресів. Будемо сподіватися, що вистава-казка про хитрого Лиса-Микиту на якусь п'ядь дозволила дітям з вразливих категорій населення наблизитись до поставленої мети.
У майбутньому будуть нові культпоходи. Але ці, перші, це найбільш цементуючі і відповідальні, де формується кістяк майбутньої групи, яка прийде на зміну нинішній, мало організованій і майже зневіреній у справедливість, бо так довго триває боротьба з різними бюрократичними перепонами, через що життя родин ВПО на нинішній день не можна назвати ні райдужним, ні безпечним, ні гарантованим у майбутньому від прикрих несподіванок.
Фото – автора
Ірина Апостоюк,
голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ
|