БЕЗПЕЧНА ЗЕМЛЯ – БЕЗПЕЧНИЙ ДІМ
4 квітня - Міжнародний день просвіти з питань мінної
небезпеки та допомоги в діяльності щодо розмінування.
День проголошений на 60-й сесії Генеральної Асамблеї ООН резолюцією 8 грудня 2005 року.
Міни і вибухонебезпечні пережитки війни складають серйозну загрозу безпеці, здоров’ю і життю цивільного населення, а також перешкоджають соціально-економічному розвитку на національному і місцевому рівнях.
За даними ООН на сьогодні у 64 державах, у зонах минулих і нинішніх збройних конфліктів, знаходиться понад 100 мільйонів мін. Близько 90 відсотків цих мін – протипіхотні, тобто такі, від яких гинуть або калічаться люди, здебільшого мирні мешканці.
За останні 15 років підірвалися на мінах і загинули понад півтора мільйона людей, а покалічились утроє більше.
Тема Дня в 2019 році: «Організація Об'єднаних Націй просуває цілі в питаннях сталого розвитку: Безпечна земля - безпечний дім».
Протягом 20 років Служба ООН з питань діяльності, пов’язаної з розмінуванням (ЮНМАС), займається питаннями реагування на потреби людей, чиєму життю загрожують вибухові пристрої, включаючи цивільних осіб, миротворців і гуманітарних співробітників.
ЮНМАС рятує життя, сприяючи в розгортанні Місій ООН, доставці гуманітарної допомоги, захисту цивільного населення, підтримці добровільного повернення внутрішньо переміщених осіб чи біженців.
Цього року в рамках програм з розмінування в декількох країнах будуть проводитися акції «Безпечна земля». Так, ЮНМАС організовує футбольний турнір в Газі, на Кіпрі ЮНМАС проведе остаточну очистку від мін в буферній зоні, де буде побудований спортивний об'єкт, в Сомалі пройде футбольний матч, а в Іраку заплановані автогонки. Заходи в рамках акції заплановано в Південному Судані, Лівані та Колумбії.
Як відомо, в зв’язку з воєнними діями на сході України, проблема мінної безпеки для нашої держави стоїть надзвичайно гостро – незважаючи на заходи, які вживаються, продовжують траплятися нещасні випадки, від вибухів боєприпасів гинуть та травмуються люди.
Довідково:
Червоний Хрест також робить свій внесок у ознайомлення цивільного населення з мінною небезпекою. Левова частка у цих зусиллях належить МКЧХ. Його працівники регулярно читають лекції з мінної небезпеки у навчальних закладах Донеччини, райдержадміністраціях, виділяють кошти на придбання спеціального обладнання, щоб убезпечити саперів під час розмінувальних операцій. В штатному розкладі НК ТЧХУ також ввели не так давно посаду координатора з мінної небезпеки, в обов'язки котрого входить просвітницька діяльність серед населення.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2673458-4-kvitna-pamatni-dati.html
|