ЗНАННЯ, НЕ ЗАЗНАЧЕНІ У КОДЕКСАХ ЗАКОНІВ
Як суддя знімає після судового процесу із себе суддівську мантію, він тут же стає
такою ж людиною, як й усі інші. Тож знання з першої допомоги не зайві для них також.
Львівська обласна організація Товариства Червоного Хреста України отримала запрошення провести майстер – клас для учасників семінару «Забезпечення безперервної діяльності суду в умовах надзвичайних ситуацій» 17 травня п.р. в актовому залі Західного апеляційного господарського суду. Прохання було зумовлене, мабуть, тим, що на заході судді володіють такими знаннями з першої допомоги, а в Україні про це задумались тільки тепер. Це тим більш вірогідно, що семінар проводився, як спільна акція Територіального управління державної судової адміністрації України у Львівській області і українсько-канадського Проекту підтримки судової реформи в нашій країні.
Перед початком майстер-класу до учасників семінару звернувся з вітальним словом голова Львівської ОО ТЧХУ Валентин Мойсеєнко.
Провела майстер – клас інструктор Червоного Хреста з першої допомоги, голова Шевченківської РО м. Львова ТЧХУ Наталія Семочко.
Вона ознайомила присутніх з легенево-серцевою реанімацією на спеціально створеному для цього манекені.
Крім того, Наталія Іванівна показала як бинтувати поранені кінцівки.
Що потрібно робити, якщо рана завдана у шию, у бік, в інші зони тіла.
На запитання, як транспортувати із зони ураження постраждалого, Наталія Іванівна викликала добровольця, закинула собі на плечі і винесла з уявної зони надзвичайної ситуації.
Зазначимо, що крім того, учасники семінару послухали інтерактивні лекції з використанням презентації Power Point, що складалась із наступних частин:
«Реагування на надзвичайні ситуації та забезпечення безперервної діяльності суду»;
«Дії під час пожежі. Первинні засоби гасіння пожеж»;
«Базові рекомендації щодо дій і поведінки у випадках надзвичайних подій або ситуацій»;
«Підозрілі пакети і конверти. Повідомлення про замінування».
Після інтерактивної лекції слухачі переглянули відеоролик «Біжи/Ховайся/Чини спротив».
Тренери зосередили увагу учасників семінару на базових рекомендаціях щодо дій і поведінки у випадках надзвичайних подій або ситуацій: при збройному нападі, масових заворушеннях та захопленнях заручників. Також учасники семінару взяли участь в практичному завданні.
Підсумовуючи, зазначимо, що хоч на майстер-класі не вдалося розглянути всі питання з першої допомоги, але вдалося зацікавити суддів продовжити навчання на курсах, або у спеціальних школах, щоб бути готовими до будь-яких несподіванок у майбутньому.
Фото - автора
Ірина Апостолюк,
голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ |