Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2019 » Травень » 28 » З початку року в Україні на кір захворіли більше 50 тисяч осіб
21:34
З початку року в Україні на кір захворіли більше 50 тисяч осіб

 

ЗНЕВІРА – ПОГАНИЙ СОЮЗНИК

 

 

 

 

 

 

 

З початку року в Україні на кір захворіли більше 50 тис. осіб,

тому що вони так і не повірили у захисну силу вакцинації.

 

 

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, протягом 21-го тижня 2019 року на кір захворіли 1 483 людей — 678 дорослих і 807 дітей. Щеплення — єдиний надійний захист від кору, особливо якщо у вашому регіоні зафіксовано спалах захворюваності. Безоплатно вакцинуватись можуть всі діти і дорослі будь-якого віку. Немовлят, для яких кір особливо небезпечний, можна вакцинувати з 6 місяців.

 

Із 17 до 23 травня найбільше нових випадків кору зареєстровано у Харківській області (291 хворий: 179 дорослих і 112 дитини), м. Київ (128: 70 дорослих і 58 дітей), Хмельницькій (124 хворих: 39 дорослих і 85 дітей), Київській (107: 52 дорослих і 55 дітей) та Тернопільській областях (103: 34 дорослих і 69 дітей).

 

З початку року (з 28 грудня 2018 р. до 23 травня 2019 р.) на кір захворіли 50 749 людей — 23 905 дорослих і 26 844 дитини, а від ускладнень кору померли 17 людей. Загалом з початку спалаху, з літа 2017 року, на кір захворіли більше 100 тис. людей, 38 з яких померли.

 

Для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. Міністерство охорони здоров’я закликає всіх дотримуватися Календаря щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію.

 

МОЗ України скасувало вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору. Дорослі будь-якого віку тепер теж можуть безоплатно вакцинуватися від кору, паротиту та краснухи вакциною КПК. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний.

 

Вакцинуватись варто також тим дітям, які мають фальшиву довідку про щеплення, але насправді не були вакциновані.

 

Усі регіони забезпечено вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США: станом на 23 травня в Україні було 862 580 доз. Перевірити кількість вакцин у вашій області можна утаблиці. Зауважте, що зробити щеплення вакцинами, закупленими державним коштом, наразі можна ЛИШЕ у комунальних (“державних”) закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу. Направляти на щеплення можуть сімейні лікарі, терапевти й педіатри. На початку літа приватні медзаклади, лікарі-ФОП, які уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ),отримають вакцини за національним Календарем щеплень, закуплені за кошти держбюджету.

 

Якщо у кабінеті щеплень кажуть, що вакцини немає, зверніться до головного лікаря медзакладу для з’ясування причини. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області: http://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja.

 

МОЗ України спільно з місцевою владою продовжує спеціальні заходи, щоби зупинити спалах кору в країні. Наразі триває “спецоперація” для підвищення рівня вакцинації і подолання спалаху в Хмельницькій області. Упродовж першого кварталу подібна “спецоперація” тривала у Львівський області. У результаті нині 90% дітей регіону мають захист від кору і Львівщина вже не регіоном з найвищими показниками захворюваності на кір.

 

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

 

Докладно про кір та вакцинацію проти кору: https://bit.ly/2Dok6Qh.

 

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://www.health-loda.gov.ua/ukr/news/moznews/8137.html

 

Переглядів: 404 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Неділя, 24.11.2024, 11:08
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024