ВІРА І МЕДИЦИНА
27 червня Українська Греко-Католицька Церква вшановує
блаженних мучеників, котрі віддали життя за віру і Церкву у ХХ ст.
Цей день у церковному календарі відзначається щойно 18-ий рік, відтоді, як Іван Павло ІІ беатифікував новомучеників УГКЦ під час візиту до Львова.
«Кожен з новомучеників нашої Церкви, - підкреслила старшина військової служби за контрактом, голова первинного осередку Червоного Хреста Личаківської РО м. Львова ТЧХУ Леся Шеремета, - взірець для наслідування. Кожен може собі вибрати того, хто йому більше підходить по характеру і уподобаннях».
Найвідоміші з них — владика Миколай Чарнецький (багато років його могила на Личаківському цвинтарі у Львові, ще до перепоховання у храмі св. Йосафата, збирала сотні паломників); о. Микола Конрад зі Страдчу – прощі туди є традиційними; проголошений Праведником світу о. Омелян Ковч, який загинув у німецькому концтаборі за те, що рятував євреїв і прославився як «парох Майданека». До них уже складені літургічні молитви, намальовані ікони...
Деякі з них є й у Військово – медичному клінічному центрі Західного регіону. Медики і військові капелани – великі друзі. Вони служать одній і тій же справі. Якщо перші стоять на варті душпастирської роботи, то другі – повертають поранених бійців до життя на операційному столі чи в палатах для реабілітації. І дружба ця – не на показ, а від взаємоповаги один до одного.
Дуже часто вони влаштовують спільні прощі до святих місць, як в Україні, так і за кордоном. Леся Степанівна, наприклад, була у складі прочан з ВМКЦ Західного регіону у Страдчі, в Люрді, і навіть у Ватикані.
У Римі їх група цього року була з 20 до 23 травня. Народна мудрість гласить, «Той, хто був у Римі, і не бачив Папи Римського, той не бачив Риму».
І як це не було важко, але їх, військових медиків з України, таки допустили на аудієнцію до Папи Франциска. Це була велика радість і гордість для простих прочан зі Львова.
У Святішого Отця вони у той день отримали благословення. Віра – велика життєдайна сила. Вона допомагає людині долати хвороби, лікує рани, як тілесні, так і душевні, допомагає вибрати дороговказ у власному житті.
Фото – з архіву Лесі Шеремети
Ірина Апостолюк,
голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ
|