ЗНАННЯ, ЩО РЯТУЮТЬ ЖИТТЯ
В м. Умані, що на Черкащині, немає такого навчального закладу, де би Червоний Хрест
не проводив заняття з першої допомоги. Не є винятком і педагогічний коледж.
Прешокурсники Уманського гуманітарно - педагогічного коледжу навчаються навичкам надання першої допомоги під час занять, які проведено спільно з міськрайонною організацією Товариства Червоного Хреста України.
Будь - якої миті із здоров’ям може трапитися різна несподіванка. Як діяти у такій ситуації, що потрібно знати і виконувати? Такі запитання можуть виникнути перед кожним, хто потрапить у скрутну ситуацію.
Вже котрий рік поспіль в нашому навчальному закладі Уманська міськрайонна організація ТЧХУ проводить тренінги, майстер - класи з надання першої допомоги. Адже засвоєні навички потрібно поновлювати, підсилювати, пригадувати. Існує певний алгоритм дій, який потрібно засвоїти до автоматизму. Заняття із студентами проведено з практичним відпрацюванням знань на навчальному манекені, який наш заклад придбав цьогоріч.
Студенти вправно навчалися надавати допомогу при умовній зупинці діяльності серця і дихання, при опіках, травмах. Молодь з цікавістю дізналася, що є певний протокол реанімаційних заходів до прибуття швидкої допомоги, якого потрібно дотримуватися.
Про ці та інші рекомендації, при наданні першої допомоги, кваліфіковано розповідала в своєму спілкуванні із студентською аудиторією голова міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України Валентина Чорна. Допомагали їй у проведенні майстер-класу волонтери Червоного Хреста.
Слухачі переконалися під час занять, що набуті ними знання вони можуть застосувати на практиці, передати їх своїм друзям і близьким людям.
Тепер вони можуть діяти як волонтери, що поширюють знання з надання першої допомоги. Адже коли мова йде про невідкладну допомогу, яка повинна надаватися в перші хвилини сумної пригоди, такий досвід дуже цінний.
Завдяки прослуханим червонохрестівцями заняттям, колектив педколеджу поповнився студентами-волонтерами, яким під силу передавати знання з першої допомоги населенню. Набутий під час заняття досвід ми будемо поширювати в першу чергу серед студентів нашого навчального закладу.
При проведенні заняття викладач педагогічного коледжу Микола Кравченко поділився власним життєвим досвідом. Він розповів як став свідком життєвої трагедії. В буквальному розумінні «на очах» людина пішла під воду. Йому прийшлося кілька разів пірнати, щоб дістати утопленика. Завдяки знанням з першої допомоги, які отримав, коли був курсантом військового училища, він врятував життя молодому чоловікові: виконав послідовно алгоритм рятункових дій і зумів повернути постраждалого до життя.
Несподіванка із здоров’ям може застати зненацька. Потрібно бути до неї готовими! Навчаймося надавати допомогу вчасно! Поширюймо набутий досвід!
На знімках – під час занять з першої допомоги.
Фото - М. Кравченка
Валентина Смілянець,
волонтер Уманської МРО ТЧХУ |