ДИФТЕРІЯ - ВІДРОДЖУЄТЬСЯ
В Ужгороді виявлено перший за 10 років випадок захворювання на дифтерію.
Про це на прес - конференції 21 жовтня повідомила заступник директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Єлизавета Біров, інформує закарпатський сайт ПроЗахід.
“Захворювання на дифтерію виявили у студента 5 курсу УжНУ, іноземця, який 17 жовтня поступив у обласну клінічну інфекційну лікарню. Хлопець прийшов до лікаря із скаргами на біль в горлі та високу температуру, а вже під час обстеження у нього виявили дифтерійну паличку”, - повідомила Біров.
Як відзначили у КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня Закарпатської облради», наразі хворий знаходиться в лікарні, стан його задовільний, на даний час провели всі необхідні діагностичні заходи.
«За нашими даними, цей штам не токсичний, і він не викликає таких змін, як справжній токсичний штам дифтерійної палички», – пояснив директор медзакладу Михайло Поляк.
Зі слів Поляка, наразі кількість вакцинаційного матеріалу в регіоні достатня, але за 9 місяців поточного року було вакциновано лише 48% населення. Для того ж, щоб скласти колективний імунітет, треба мати не менше 95%.
“Наголошуємо, що щепитися треба і дітям, і дорослим, вакцина є одною з обов’язкових. Радимо довго не роздумувати, адже багато хто не знає, чи щеплений він взагалі, чи пройшов він ревакцинацію, а вакцина у достатній кількості з’явилася у нас лише впродовж останніх двох років. Просимо звернутися до своїх дільничних, сімейних лікарів чи педіатрів і пройти щеплення” - акцентував Поляк.
З його слів, наразі в області є 8 доз протидифтерійної сироватки індійського виробництва.
Як повідомила лікар-епідеміолог ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України» Любов Данич, в Ужгороді востаннє випадки цього захворювання фіксувалися в 2009-2010 роках. Після 17 жовтня, як надійшло термінове повідомлення про виявлений випадок, одразу почалася робота, наразі оглядають всіх контактних осіб, студентів, педагогів. Хворі, у яких виявили захворювання носоглотки, відправлені на обстеження.
Біров, у свою чергу, пояснила, що є зв’язок з університетом, зроблено запит з приводу щеплень контактних осіб, бо імунний статус цих людей не ясний. Якщо ж статус не відомий, ця особа вважається нещепленою.
Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/2803244-na-zakarpatti-vperse-za-10-rokiv-viavili-difteriu.html
Читайте також: На Тернопільщину надійшла сироватка проти дифтерії |