ЗДАЧА МОДУЛІВ – ВІДПОВІДАЛЬНА ПОРА
Як ми уже повідомляли, 11- 14 листопада у МСЦ Львівської ОО ТЧХУ проходили курси
з підвищення кваліфікації інструкторів з першої допомоги. Завершилися вони - здачею модулів.
В організаціях Товариства Червоного Хреста України повсюдно проходять курси підвищення кваліфікації інструкторів з першої допомоги. Це і зрозуміло: загальна ситуація в країні вимагає саме таких фахівців у великій кількості і в різних регіонах держави. Хоч Львів і далеченько від лінії розмежування на сході України, але це не значить що тут не потрібно навчатися тим методам допомоги, що рятують людське життя у різних незвичайних ситуаціях.
На здачі модулів, які приймала тренер Червоного Хреста з першої допомоги Ірина Валько, використовувалися муляжі, таблиці, інші підручні матеріали, без яких годі говорити щось ґрунтовне про навики з першої допомоги.
На столі екзаменатора лежать білети з усіх 12 модулів, які проходили на курсах у попередні три дні. Кожному учаснику екзамену випадало відповісти на два білети, в яких вимагалося розповісти, а головне показати на муляжах та інших підручних матеріалах, як надавати першу допомогу при тій чи іншій незвичайній ситуації.
Серед запитань були такі теми: відновне положення, серцево - легенева реанімація, порушення прохідності дихальних шляхів при задусі, кровотечах, ранах, травми опорно-рухового апарату, ушкодженнях голови, шиї і хребта, транспортування постраждалих та ін. В екзаменаційних білетах були також теми, в яких вимагалося розповісти про різні невідкладні стани. До прикладу, треба було розказати як діяти при підозрі інсульту чи інфаркту, чи як допомагати постраждалому при опіках, чи переохолодженні.
Кожен інструктор з хвилюванням брав білет, знайомився з ним і через хвильку-другу брався на нього відповідати. Чому такий неймовірно малий час на підготовку? Та тому, що кожен з них має за плечима дворічну практику читання лекцій, проведення тренінгів і майстер-класів з першої допомоги в різних організаціях і перед різними аудиторіями.
То в чім же сенс підвищення кваліфікації? А в тім, що кожного року додаються нові, більш досконалі методи надання першої допомоги. Розробляють їх фахівці у Женеві, де знаходяться штаб - квартири МКЧХ та МФТЧХ і ЧП. В цьому році з цими новаціями у Товаристві Червоного Хреста України знайомили тренерів з першої допомоги з усіх обласних організацій ТЧХУ в Одесі, де наприкінці літа працювала для них спеціальна Школа обміну досвідом.
Результати екзаменів будуть підсумовані і відправлені на розгляд у Київ в НК ТЧХУ. Там у Департаменті першої допомоги їх розглянуть, і якщо немає відхилень від прийнятої нормативної бази, затвердять, а потім за підписом керівництва НК ТЧХУ надішлють до Львова сертифікати міжнародного зразка про те, що їх власники пройшли відповідну перепідготовку.
Ці документи, які, наприклад, видали інструкторам у м. Борисполі, правочинні у 190 країнах світу впродовж трьох років. Побажаймо ж і нашим учасникам курсів Червоного Хреста з першої допомоги отримати такі самі сертифікати, а також вагомих успіхів в подальшій роботі на ниві милосердя у Львівській ОО ТЧХУ!
Фото – Ірини Апостолюк та з відкритих джерел в Інтернеті
Прес-служба Львівської ОО ТЧХУ
|