ВІДСТОЯЛИ СВОБОДУ І ДЕМОКРАТІЮ
День встановлений згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних
і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований.
Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Попрання законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликала обурення українців.
Для українського суспільства стало очевидним, що країна стрімко рухається до цілковитого авторитаризму з його зневагою до засадничих прав людини, тотальною корупцією, свавіллям правоохоронних органів, репресіями та терором. Саме це й змусило українців вийти спочатку на вулиці Києва, а потім й інших міст України.
Події розгорталися стрімко і драматично – від мирних зібрань студентства до масових мітингів, палаючих шин, «коктейлів Молотова» і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників. Але найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи вартувало українцям 106 убитих і понад 2 тис. поранених. І це була лише ціна 3-х місяців Євромайдану. Навесні 2014 року «зелені чоловічки» посприяли окупації, а згодом й анексії Криму та збройному конфлікту на сході України.
Під час протестних акцій в Києві по обидва боки барикад пораненим надавали допомогу волонтери Загону швидкого реагування Національного комітету ТЧХУ на чолі з командиром Тарасом Логгіновим, про що ми неодноразово повідомляли. Тепер це сильна команда із 21 загону і їх 6-х ланок у 20 областях України, які об'єднують більше 420 активних волонтерів Червоного Хреста.
Сфери діяльності загонів – це
- реагування на надзвичайні ситуації;
- тренінги з першої допомоги;
- чергування під час масових заходів, марафонів, спортивних змагань;
- організація роботи пунктів допомоги;
- розвиток спеціалізованих напрямків діяльності.
З нагоди цього Дня у Києві та інших містах пройдуть урочистості та меморіальні заходи за участю учасників революційних подій в Україні у 2004, 2013-2014 роках, родин Героїв Небесної Сотні, учасників АТО/ ООС, представників волонтерських рухів, а також духовенства.
Фото – Укрінформ та НК ТЧХУ
За джерелом:
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2821676-21-listopada-pamatni-dati.html
|