Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2019 » Листопад » 27 » На Львівщині впроваджують програми для кривдників
18:42
На Львівщині впроваджують програми для кривдників

 

КАЯТТЯ – ЧЕРЕЗ СПЕЦІАЛЬНІ ПРОГРАМИ У ПСИХІАТРА

 

 

 

 

 

 

Львівщина, як й інші регіони України, страждає через домашнє насилля.

Влада вживає відповідних заходів для викорінення цього ганебного явища.

 

На виконання Законів України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та «Про соціальні послуги» департаментом закуплено соціальну послугу: Проходження корекції поведінки для чоловіків -кривдників, які вчинили домашнє насильство.

 

Програма для кривдника – комплекс заходів, що формується на основі результатів оцінки ризиків та спрямований на зміну насильницької поведінки кривдника, формування у нього нової неагресивної психологічної моделі поведінки у приватних стосунках, відповідального ставлення до своїх вчинків та їх наслідків, у тому числі до виховання дітей, на викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов’язки жінок і чоловіків.

 

Робота з особами, які вчиняють домашнє насильство, є невід’ємною складовою механізму протидії цьому явищу, оскільки проходження індивідуальної корекційної програми допоможе кривднику усвідомити власну протиправну поведінку, її негативні наслідки для членів родини та допоможе змінити ситуацію і налагодити гармонійні стосунки кривдника з членами власної сім’ї.

 

Програму для кривдника особа, яка вчиняє домашнє насильство, може відвідувати за власною ініціативою на добровільній основі. Законодавчо закріплена можливість добровільного проходження програми для кривдників є надзвичайно важливою, адже самостійне прийняття кривдником рішення про проходження програми свідчить про його усвідомлення проблеми і є першим кроком до її подолання.

 

Як свідчить практика, ефективність і результативність корекційних програм для кривдників значною мірою залежить саме від усвідомлення ними необхідності зміни власної насильницької поведінки.

 

Також кривдник може бути направлений на проходження програми судом на строк від трьох місяців до одного року.

 

У разі неявки кривдника для проходження програми або ухилення від її проходження без поважних причин відповідний орган місцевої влади протягом трьох днів повинен поінформувати про це уповноважений підрозділ органів Національної поліції для вжиття заходів.

 

Типова програма для кривдників затверджена наказом Мінсоцполітики від 01.10.2018 № 1434. Програма складається з діагностування, яке проводять лікарі-психіатри, індивідуальної роботи (входить мотиваційна бесіда), групової роботи.

 

Програма реалізується практичними психологами, психотерапевтами, психіатрами, які пройшли спеціальну підготовку, перепідготовку, курси підвищення кваліфікації та представляють суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

 

Після проходження програми кривдник має оволодіти такими навичками:

 

- визначати незадоволені власні потреби, які викликають агресію та прояви гніву, та шляхи задоволення потреб ненасильницькими засобами;

- розпізнавати спускові механізми вияву агресії та усвідомлювати власні почуття й почуття інших людей у ситуації конфлікту;

- контролювати прояви гніву та агресії щодо інших людей;

- аналізувати власні дії в ситуації домашнього насильства, насильства за ознакою статі та визначати свої власні можливості на шляху до життя без насильства;

- розуміти свої власні кордони та кордони інших людей (фізичні та психологічні межі, які визначають діапазон і силу власних дій, а також сприйнятливість до дій навколишнього середовища);

- будувати безконфліктне спілкування, ефективну комунікацію із членами сім'ї та оточенням на основі взаєморозуміння і взаємоповаги;

- визначати перспективні цілі та формувати життєві плани, реалізовувати власні плани соціально прийнятним шляхом.

 

Згідно укладеного договору послуга надаватиметься громадською організацією «Осоння».

 

Контакти громадської організації: м. Львів, вул. Б.Хмельницького, 40, тел: 098 699 03 62.

 

Довідково:

 

За 9 місяців 2019 року до уповноважених органів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, надійшло 5057 звернень, з них: від жінок – 4651, від чоловіків – 373, від дітей – 33.

 

За інформацією ГУ НП у Львівській області для захисту та надання допомоги потерпілим з початку року працівники поліції винесли 872 термінові заборонні приписи стосовно кривдників, а також склали 4602 протоколи за ст.173-2 КУпАП (вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування).

 

За фактами систематичного вчинення домашнього насильства слідчі розпочали 83 кримінальні провадження за ст.126-1 ККУ (домашнє насильство). Ще два кримінальні провадження відкрито за ст.390-1 ККУ (невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або непроходження програми для кривдників).

 

 

Фото – прес-служби ЛОДА

За джерелом:

https://loda.gov.ua/news?id=48694

 

 

Переглядів: 359 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Неділя, 16.06.2024, 23:40
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024