СТО ДВАДЦЯТЬ ДРУГІ - ЗІ 176 КРАЇН
9 грудня, з ініціативи ООН, відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією.
Дата порівняно нова. Запроваджена у 2002 р. з огляду на збитки для світової економки.
Саме 9-11 грудня 2003 року в мексиканському місті Меріда відбулась політична конференція високого рівня, на якій була підписана Конвенція ООН проти корупції.
Україна ратифікувала угоду 18 жовтня 2006 року. Згідно з Конвенцією ООН проти корупції та Конвенції Ради Європи про кримінальну відповідальність за корупцію (1999), корупція – це зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, в цілях третіх осіб і груп, а також різні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання.
Крім того, до корупційних явищ належить і непотизм (кумівство, сімейність). За оцінками спеціалістів, щорічний обсяг хабарів оцінюється в один трильйон доларів. Світова економіка втрачає ще 2,6 трильйона доларів в зв’язку з корупційною діяльністю. Ці кошти складають понад п’ять відсотків глобального ВВП.
За даними Програми розвитку ООН (ПРООН), в країнах, що розвиваються втрати, пов’язані з корупцією, перевищують обсяги офіційної допомоги на цілі розвитку в 10 разів. Слід зазначити, що жодна з країн, жоден регіон, жодне суспільство не володіють імунітетом від корупції.
Варто зазначити, в Індексі сприйняття корупції від Transparency International за минулий рік, Україна посіла 122 місце зі 176 країн.
Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2832356-9-grudna-pamatni-dati.html
|