ВИДАТНА ПЕРЕМОГА НАД НЕДУГОЮ
У грудні 1979 року – рівно сорок років тому - Глобальна комісія з ліквідації
віспи офіційно засвідчила, що натуральної віспи у світі більше немає.
Вперше щеплення від віспи виконав 14 травня 1796 року англійський лікар Едуард Дженнер. 8-річному Джеймсу Фіппсу він спочатку вколов субстанцію з нариву хворого коров'ячою віспою, а потім субстанцію справжньої віспи. Хвороба оминула хлопчика. Стало зрозуміло, що сталося. Так вакцина пішла воювати з хворобою.
Віспа – це інфекційне вірусне захворювання з ендемічним поширенням. Кожний третій інфікований помирав. Лише у ХХ столітті від неї померло близько 300 млн людей.
Для усунення хвороби країни об’єднали зусилля та провели світову кампанію з вакцинації, очолену Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Ця програма стала прикладом беззаперечної перемоги людства над хворобою. Успіх надихнув міжнародну медичну спільноту на створення нових універсальних програм вакцинації дітей, наприклад, проти поліомієліту. Досвід, отриманий у результаті кампанії проти віспи, також допоміг розробити ефективну тактику «кільцевої вакцинації», коли екстрено щеплюють всіх, хто контактував із хворим.
Імунізація, за даними ВООЗ, запобігає 2-3 млн смертей у світі щороку, а ще 1,5 млн людей можна врятувати, якщо охоплення щепленнями збільшиться.
Відмова від вакцинації внесена у щорічний список глобальних загроз людству .
В Україні Календар профілактичних щеплень передбачає вакцинацію проти 10 захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту.
Держава закуповує вакцини за Календарем і таким чином гарантує можливість українцям отримати безоплатні щеплення проти цих хвороб і захистити своє життя і життя своєї дитини.
Прес-служба МОЗ України
Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
http://www.health-loda.gov.ua/ukr/news/moznews/8616.html
|