НОВАЦІЯ З ВИПРОБУВАЛЬНИМ ТЕРМІНОМ
Таку привабливу пропозицію висунула новий прем'єр-міністр Фінляндії Санна Марін.
Нова прем'єр-міністр Фінляндії, 34-річна Санна Марін (на знімку), запропоновула ввести в країні 4-денний робочий тиждень і 6-годинний робочий день.
Ще будучи міністром транспорту і зв'язку, Марін говорила: «Чотириденний робочий тиждень і шестигодинний робочий день. Чому це не може бути наступним кроком? Хто сказав, що 8 годин - це істина в останній інстанції? Я вважаю, що люди заслуговують проводити більше часу з сім'єю, з коханими, витрачати його на хобі та інші важливі аспекти життя, типу культури. Можливо, це стане новим етапом нашого робочого життя ».
Зараз фіни працюють 5 днів на тиждень по 8 годин на день. Лівий альянс, з яким уряд Марін сформував коаліцію, зажадав ввести 6-годинний день на випробувальний термін.
Лі Андерсон, міністр освіти, підтримує цю ідею: «Важливо дати фінським громадянам можливість працювати менше. Це не жіночий стиль управління, а поліпшення життя і чесне виконання обіцянок виборцям».
З 6-годинним робочим днем давно експериментують в сусідній Швеції. У 2015 році в Гетеборзі, - другому за величиною місті країни, - робочий день у міській лікарні та притулку був знижений до 6 годин без зменшення оплати праці. Два роки по тому результати були в наявності: працівники були задоволені, здоровіші і продуктивніші. При цьому кількість і якість послуг, що надаються, виросли.
Шведська філія Toyota також скоротила робочий день до 6 годин, що призвело до підвищення мотивації і скорочення витрат.
Довідково:
У ході Всесвітнього економічного форуму у Давосі два авторитетних експерта висловили свої думки щодо 4-денного робочого тижня, пише "Інтерфакс-Україна".
Під час форуму психолог Уортонської школи бізнесу при Пенсільванському університеті Адам Грант заявив, що є хороші експерименти, які демонструють, що при зниженні тривалості робочого часу люди можуть ефективніше зосередити увагу. Їхня виробка залишається такою ж, при цьому якість і креативність найчастіше зростають.
І вони більш лояльні до організацій, які готові проявити гнучкість щодо їхнього життя поза роботою, – додав він.
З ним згоден економіст та історик Рутгер Брегман. Він нагадав, що провідні науковці десятиліттями вірили, що з часом людство зможе працювати все менше і менше. Ситуація змінилася лише у 70-і роки минулого століття.
Фото – АР
За джерелом:
https://lifter.com.ua/v-finlyandii-pereydut-na-4-dnevnuyu-rabochuyu-nedelyu-i-6-chasovoy-rabochiy-den-14551
Читайте також: В Україні з'являться кар'єрні радники: хто вони такі
|