ПОРАДИ МЕДИКІВ
В Україні не зафіксували на даний час жодного випадку коронавірусу з Китаю.
Та хвороба дуже швидко поширюється й наша країна має середній ризик розповсюдження вірусу. Що робити, якщо ви підозрюєте вірус у себе – читайте в цьому матеріалі.
Як зрозуміти, що ви захворіли на коронавірус?
Інкубаційний період вірусу – близько п'яти діб. Тобто, якщо ви повернулися з Китаю або інших країн, де епідемія вже є, то лише приблизно через тиждень у вас можуть виникнути перші симптоми.
На зараження 2019 nCoV вказує підвищена температура: підвищення може бути й помірним, і серйозним, але є в 90% випадків. У 80% випадків відзначається сухий кашель і швидко прогресуюча втома. Значно рідше зустрічаються задишка й утруднене дихання. Пульс, дихання і тиск на ранніх стадіях в нормі – їх перевіряти немає сенсу.
Варто звернутися до лікаря при виявленні цих симптомів у будь-кого, хто бував країнах, де є епідемія. Фахівець зможе поставити діагноз на підставі знімка ваших легенів: там новий коронавірус залишає сліди, типові для пневмонії.
Що робити, якщо у вас коронавірус?
В першу чергу не панікувати та не впадати в депресію. Дослідження показують, що смуток негативно впливає на імунітет. Тому падати духом під час хвороби – надійний спосіб знизити здатність організму чинити опір їй.
Власний імунітет особливо важливий, якщо ви підхопили 2019 nCoV.
Специфічного лікування від нього поки не існує, хоча науковці сподіваються, що ряд противірусних препаратів від інших коронавірусів зможуть допомогти.
Також дуже важливо не стати розповсюджувачем вірусу. Уникайте близьких контактів з людьми, надягніть пов'язку на обличчя та уникайте скупчення людей.
Тому при зараженні слід спокійно дотримуватися всіх рекомендацій лікарів (а не "лікуватися" самому вдома) і не нервувати зайвий раз.
Як не померти від коронавірусу?
Коронавірус або 2019 nCoV – один з багатьох вірусів, які здатні викликати пневмонію. І померти від нього шанси вище у тих, у кого вони вищі й при звичайній пневмонії. Тому від нього найчастіше помирають люди, які пізно звернулись до лікаря, ті, які мають слабший імунітет та літні.
За інформацією ВООЗ, шанси померти від схожого вірусу 2002 року, в середньому були 9%, але для тих, хто молодше 24 років, – нижче 1%. У віці 25-44 років – до 6%, 44-64 року – до 15%, від 65 років і старше – вище 55%. Але це не означає, що молодим людям немає чого боятись.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.
Фото: gettyimages.com
За джерелом:
https://24tv.ua/health/koronavirus_u_doroslih_i_ditey_yak_diagnostuvati_pnevmoniyu_n1269048
|