УРОКИ МИЛОСЕРДЯ
Репортаж з Львівської середньої спеціалізованої музичної школи - інтернат ім. Соломії Крушельницької.
У Личаківській районній організації ТЧХУ у м. Львові 27 первинних осередків Червоного Хреста. До тих, що найбільш активні, належить первинна організація Товариства у музичній школі-інтернат ім. Соломії Крушельницької.
Вже кілька років поспіль очолює цей осередок Ярослав Андрійович Джурик, заступник директора з виховної роботи.
Червонохресна діяльність поставлена в цьому навчальному закладі дуже добре. Про її підсумки повідомляється в інформаційно-методичному часописі «Голос Соломії». Засновник і головний редактор часопису, - Ярослав Андрійович Джурик, член Національної спілки журналістів України.
Гортаючи сторінки часопису бачу, що в навчальному закладі широко розгорнута практика з оволодіння навичками з надання першої допомоги всіма старшокласниками.
Теоретичні знання учні отримують на уроках біології та «Захист Вітчизни». Практичні ж навики набувають на шкільних конкурсах. Так, наприклад, на останньому з них конкурсантам довелося показати свою майстерність з кількох основних видів діяльності парамедиків, а саме:
- виготовлення і накладання плащоподібної пов'язки;
- накладання хрестоподібної пов'язки на голову;
- накладання пов'язки «чепчик»;
- накладання восьмиподібної пов'язки на руку;
- накладання спіральної пов'язки на палець;
- виготовлення ватно-марлевої пов'язки.
Критеріями оцінювання були вибрані час і якість виконання поставлених завдань.
За швидкість журі могло дати на конкурсі найвище - до 4 балів, а за якість – до 5 балів.
Від гострого ока члена журі, - Ольги Василівни Кравець, заступника директора з навчальної роботи, - нічого приховати було не можна.
Готувала ж учнів - вчителька біології і санітарної підготовки Оксана Іванівна Михалейко за 6-ти годинною програмою, затвердженою у Червоному Хресті.
У члени журі входив також Секела Михайло Васильович (на знімку), торакальний хірург вищої атестаційної категорії з Центру легеневого здоров'я у Львові.
Всі команди показали хорошу підготовку. Зазначимо, що теоретичні знання з першої допомоги учні змогли отримати не тільки на уроках біології і санітарної осміти, але також і на уроках «Захист Вітчизни», які веде учитель географії Богдан Петрович Нищий.
Справжнім уроком милосердя став для учнів «Шкільний ярмарок», який відбувся 13 грудня минулого року. Діти принесли з дому випічку, власноручно зроблені іграшки тощо.
Всі знали, що зібрані кошти підуть як волонтерська допомога нашим бійцям на лінію розмежування на сході України. Тож спільними зусиллями на ярмарку зібрали понад 10 000 грн. Цих пожертв вистарчило, щоб придбати 7 моніторів для камер спостереження. На кожній упаковці монітора наклеїли привітання захисникам Вітчизни.
Фінал акції виявився несподіваним. Один з моніторів потрапив до колишнього випускника школи-інтернат, – Любомира Лобойка, котрий вступив після отримання атестату зрілості в Академію сухопутних військ і набув там спеціальність військового психолога. Тепер він несе службу у зоні збройного конфлікту на сході України.
«Фактори милосердя – великий рушійний важіль у виховному процесі учнів школи. Для дітей, котрі з дитинства обдаровані музичними талантами, це є дуже важливо», - підсумував нашу розмову Ярослав Андрійович. Звітно-виборні збори в цій первинній організації заплановано на кінець квітня поточного року.
Фото – автора та з архіву часопису «Голос Соломії»
Ірина Апостолюк,
голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ
|