ДЕНЬ ЖАРТІВ І МІСТИФІКАЦІЙ
Саме у цей день можна прочитати у ЗМІ повідомлення про те, що на Волині знайшли запаси нафти, більші ніж в Саудівській Аравії, або те, що вченим вдалося схрестити їжака з колючим кротом. Словом, жартівникам сьогодні – роздолля. Тільки вкінці треба не забути вимовити слово «апріль», бо люди можуть насправді повірити у жарт, і тоді лиха не минути.
Цей день, або як його ще називають, День дурника, відзначають не тільки в багатьох європейських країнах, але й по всьому світі, зокрема і в США.
Відомий він із ХVІІ століття, «батьками-засновниками» вважають англійців.
Триста з лишком років тому, відомий англійський письменник і антиквар Джон Обрі (добрий приятель такого серйозного чоловіка як Томас Гоббс), котрий збирав не тільки старі цінні речі, але й усілякі кумедні історії, чутки, плітки та лондонські анекдоти, вперше згадав про «Свято дурників».
Декілька років потому, гурт молодих лондонців квітневого ранку запрошував містян до Тауера – мовляв, там відбувається цікаве й незабутнє видовище – миття левів. Утім, дехто сумнівається в тому, що першими День сміху «винайшли» саме британці й надає пальму першості у цій справі французам.
Як би там не було, а в Україні цей веселий День з’явився приблизно з кінця ХVІІІ століття, а остаточно затвердився у столітті ХІХ. Його, як і новорічне свято, «завезли» іноземці. Про те, що День сміху в Україні прижився, можна зрозуміти по тодішній пресі, яка рясніла першоквітневими жартами – здебільшого досить невинними.
Традиція розігрувати цього дня рідних, друзів та колег по роботі збереглася й донині. І хоча цього року багатьом не до сміху, варто пам’ятати, що саме сміх є тими універсальними ліками, що допоможуть пережити ці складні часи.
Довідково:
Цікаву добірку першоквітневих жартів розмістив сьогодні на своїй сторінці 5.ua за посиланням - https://www.5.ua/dyvohliad/feikovi-prezydenty-ta-lypovi-zakonoproiekty-top-naihuchnishykh-rozihrashiv-za-ostanni-312-rokiv-211639.html
Фото – Укрінформ
За джерелом:
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2908684-1-kvitna-pamatni-dati.html
|