НЕ ВСІ МЕДИКИ - ІНФЕКЦІОНІСТИ
«Хоч медичний персонал і знаходиться у групі ризику, але
не дотримується правил безпеки», - вважають експерти.
МОЗ запланувало тестувати на коронавірус всіх медиків, які працюють з пацієнтами з COVID-19, кожні п'ять днів через стрімке зараження серед персоналу лікарень.
Станом на 26 квітня кількість інфікованих медичних працівників склала 1676 лікарів, тобто кожен п'ятий заражений в Україні - це медпрацівник. За добу підтвердили 101 випадок зараження.
З якої причини заражаються медики і навіщо необхідно робити тестування, Корреспондент.net пояснив епідеміолог, кандидат медичних наук, начальник Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан.
"Медики першими зустрічаються з інфікованими коронавірусом. І першими отримують максимальну дозу навантаження. І тому вони також знаходяться в групі ризику. Перші категорії, що найбільше ризикують, - це анестезіологи, патологоанатоми, інфекціоністи, епідеміологи та терапевти", - говорить він.
Лікарі не дотримуються правил безпеки. При тому, інфікування медиків у Києві, а їх станом на 26 квітня вже 113 заражених, не через брак захисних костюмів, яких, як зазначає Рубан, зараз досить. А через те, що самі медпрацівники не завжди знають, як ці костюми правильно одягати і як знімати.
"Спочатку була заковика в навчанні. Зараз вже цей процес поставлений на конвеєр. Але біда в тому, що самі медики, вже знаючи, як правильно ці костюми надягати і знімати, іноді просто ігнорують ці правила", - підкреслює Рубан.
Мало того, треба не тільки дотримуватися цих правил, але також враховувати терміни носіння костюмів, які складають близько 8-10 годин, а й правила їх утилізації шляхом спалювання в спеціальних установках.
Лікарні із зараженим персоналом повинні закритися. У разі виявлення коронавірусу у медиків, лікарні, в яких вони працюють, зобов'язані закрити прийом хворих, протестувати всіх медпрацівників і контактних осіб і лише через 14 днів, коли повторні тести покажуть негативні результати, можна буде відновлювати роботу.
"Тести ПЛР робляться для всіх медпрацівників безкоштовно. Також безкоштовно вони робляться і для хворих з підозрою на коронавірус. За додаткову плату роблять тим, хто за власним бажанням захоче протестуватися", - зазначає епідеміолог.
І нагадує, що основними симптомами, клінічними для захворювання, є температура, задишка, сухий кашель, біль у горлі. Але діагноз можна буде поставити лише після проведення ПЛР-діагностики.
«Кількість захворіших медиків вражає,але на превеликий жаль лише медиків.
Крім звинувачень в нашу адресу, ми так і не почули аналізу ситуації та шляхів її покращення», - написав на своїй сторінці у соцмережі Facebook Юрій Шеремета (Юрій Шеремета).
Про що говорить аналіз випадків:
1-контакт з хворим відбувався в лікувальних закладах
2-хворі,що перебували на лікуванні, не були обстежені на коронавірус
3-діагностика та консультування проводилися в загальних чергах
4-засоби захисту не використовувалися
5-карантинні заходи та дезінфекція проводилися запізно
6-не всі контактні особи були обстежені
А тепер декілька фактів:
1-жодний працівник інфекційного стаціонару не захворів
2-навіть впровадження експрес діагностики пневмоній та повний захист персоналу поки що не дають зниження захворюваності.
Що потрібно зробити?
1-відновити епідеміологів для забезпечення роботи у "вогнищах"та забезпечення належної роботи з контактними
2-карантинні заходи вводити негайно
3-всім госпіталізованим хворим робити швидкісні тести, розмежувати потоки пацієнтів при проведені діагностики
4-створити мобільні бригади для проведення дезінфекції у "вогнищах".
"Ми маємо зрозуміти, що робота у "вогнищі" та на рівні стаціонару - це наша першочергова задача", - константував Юрій Шеремета.
Фото – з відкритих джерел
За джерелами:
https://ua.korrespondent.net/tech/medicine/4218918-epidemioloh-poiasnyv-chomu-zarazhauitsia-medyky
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=678562002712560&set=a.257722234796541&type=3&theater
|