ЮВІЛЕЙ – В ОНЛАЙН РЕЖИМІ
Музей Флоренс Найтінгейл (англ. The Florence Nightingale Museum) просить
про допомогу, так як його закрили на карантин, а підтримки від держави немає.
Це прохання опубліковане 1 травня на сторінці Музею у соцмережі Facebook.
У повідомленні, зокрема, йдеться: «У звичайних обставинах 98% доходів ми отримуємо від екскурсій, роздрібної торгівлі та програми шкіл. Зараз зробити це в умовах закриття на карантин просто неможливо. А так як не отримуємо державного фінансування, тому і не маємо істотного потоку доходів. Виходячи з ситуації, зробили численні стратегічні і практичні кроки для того, щоб забезпечити економію, але, незважаючи на це, як і раніше стикаємося з високими експлуатаційними та іншими витратами. Без ясності, коли дозволять знову відкрити Музей, і яким буде «ландшафт» для нашого сектора діяльності, нам загрожує закриття на постійно, тому і вирішили просити про допомогу та на три місяці підняти вартість екскурсій й інших послуг».
Зазначимо, що експонати Музею переконливо розповідають про життя і діяльності відомої жінки, яка внесла величезний внесок у реформування армійської медичної служби, зокрема, істотно поліпшила стандарти санітарії та рівень догляду за пораненими.
Історія Флоренс Найтінгейл - це ілюстрація подвигу духу благородної леді, приклад самовідданої праці і наполегливості, привнесених на вівтар суспільного блага.
Про цю жінку знають у всьому світі. Вона популярна не тільки в Англії, але і в інших країнах. Саме леді Найтінгейл стала першою сестрою милосердя в тому значенні, яке надається цій професії зараз. У 1860 році вона створила першу школу для медсестер.
Народившись у Флоренції, Флоренс Найтінгейл провела дитинство і юність в комфортних умовах, достатку і розкоші, отримала чудову освіту, вивчала іноземні мови, математику, філософію.
Що ж спонукало її через деякий час відправитися в брудні бараки, щоб доглядати за хворими?
Деякі біографи відзначають, що вона була дуже побожною леді і чула «Божий голос», який сповістив їй, що вона повинна зробити велику справу. Відвідавши лондонський притулок для хворих бідняків, Флоренс остаточно утвердилася в думці, що її місія - допомагати цим нещасним.
Відмовившись від заміжжя, Флоренс в 1854 році відправилася на Кримську війну, в британські госпіталі в Скутарі (Туреччина). До того моменту вона вже керувала невеликою приватною лікарнею в Лондоні і мала необхідний досвід.
Побачивши, в якому стані знаходяться хворі, зрозумівши, що від інфекцій помирає більше поранених солдатів, ніж від ран, Флоренс домоглася того, щоб зробити польові госпіталі чистішими, налагодити гігієну і санітарію, поліпшити харчування. Смертність скоротилася в рази, і в Англію вона повернулася знаменитою на увесь світ.
У день народження Флоренс, 12 травня, в світі відзначають Міжнародний день медичної сестри. Її подвиг полягає перш за все в тому, що вона послідовно втілювала в життя свої принципи - створення комфортних умов для одужання.
Музей розташований в госпіталі святого Фоми і включає три павільйони, які ілюструють дитинство і юність медсестри, події Кримської війни, і звичайно ж, докладно розповідають про ті реформи, які провела Флоренс Найтінгейл.
На вході відвідувачі отримують стетоскоп, який можна прикласти до спеціальної позначки в стіні і почути аудіопоясненія. Відвідувачів тут не дуже багато, але експозиція досить цікава. У музеї безліч пізнавальних матеріалів, в тому числі фото, відео, аудіо, які розповідають про побут того часу, про рівень медицини.
Документи і експонати тієї епохи підводять нас до простого висновку - Флоренс Найтінгейл була не просто реформатором в цій області, але фактично врятувала тисячі людей від загибелі, тільки забезпечивши їм чистоту і комфорт.
Стенд про Кримську війну включає також інформацію про противника Британії і коаліції в тій війні, про Росію: смертність серед солдатів була нижчою, бо оперував їх хірург Пирогов, а медсестри, в тому числі героїня тієї війни, Даша Севастопольська, також здійснювали подвиги.
У числі експонатів можна побачити опудало сови Афіни, яка була вихованицею Флоренс, уніформу медсестри, безліч її портретів і листів, і той самий турецький ліхтар, який послужив причиною прізвиська «леді з лампою».
Фото – з відкритих джерел і Музею Ф. Найтінгейл/ Facebook.
За джерелами:
https://www.facebook.com/florencenightingalemuseum/
https://tisamsebegid.ru/london/muzey-florens-naytingel
|