Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2020 » Травень » 28 » Битва за вакцину. Уже політика, а не медицина (ВІДЕО)
21:54
Битва за вакцину. Уже політика, а не медицина (ВІДЕО)

 

НАВВИПЕРЕДКИ

 

 

 

 

 

 

 

Вакцина проти коронавірусу буде нагородою для тієї країни, яка зможе першою

  її виробляти, цивілізаційним тріумфом, рівнозначним польоту людини на Місяць.

 

 

Розробка вакцини від коронавірусу перетворилася вже у велику геополітичну гру. Держава, яка першою розробить і запустить виробництво вакцини від коронавірусу отримає перевагу - вона зможе першою вакцинувати своє населення і відновити свою економіку, пише The Wall Street Journal в матеріалі про те, як набирає обертів глобальна конкуренція за вакцину від COVID-19.

 

Вакцинний націоналізм

 

Погоня за вкрай необхідними щепленнями переходить у боротьбу за те, яка світова держава зможе імунізувати своє населення першою.

 

Вакцина проти коронавірусу стане грандіозною нагородою для першої країни, яка зможе широкомасштабно її виробляти, цивілізаційним тріумфом, порівнянним з польотом людини на Місяць. Це дозволило б країні-переможниці відродити свою економіку на місяці раніше за інших, а потім вибирати, хто з союзників отримає поставки наступним, зв'язавши глобальне відновлення економіки з випуском своєї медичної продукції.

 

Уряди Європи та Азії час від часу посилали суперечливі повідомлення про те, наскільки агресивно вони будуть залишати за собою вакцину, вироблену на їх території. Але більшість провідних фармацевтичних компаній, які розробляють найперспективніші варіанти можливої ​​вакцини, прогнозують, що, коли вакцина і справді виявиться ефективною, країни заблокують її експорт, так само, як багато заблокували експорт хірургічних масок або експериментальних ліків.

Так що замість того, щоб концентрувати виробництво, яке може виявитися ізольованим всередині державних кордонів, такі компанії як Johnson&Johnson і Moderna Inc. готують заводи, які могли б одночасно виробляти вакцину на різних континентах.

 

 

 

 

 

 

Кого вакцинують першим

 

Всесвітня організація охорони здоров'я зверталася з проханням швидко експортувати вакцину, коли вона буде створена, в першу чергу, співробітникам лікарень по всьому світу, а потім всім нужденним. "Не повинно бути розриву між заможними і незаможними", - заявив журналістам у минулому місяці генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреісус. Деякі виробники ліків говорять, що вони воліли б, щоб спочатку були імунізовані співробітники лікарень.

 

"Поки ми не імунізуємо практично весь світ, ніхто з нас не буде в безпеці", - заявив в інтерв'ю виконавчий директор Merck & Co. Inc. Кен Фрейзер. Його компанія оголосила про розробку двох нових вакцин 26 травня.

 

"Коли країна отримає вакцину, буде дуже цікаво подивитися, що станеться. Більшість країн будуть політично зобов'язані впевнитися, що вона дістанеться їх власному народу, якщо вона з'явиться і буде вироблятися на їх території", - сказав Девід Хейманн, видатний співробітник лондонської програми Chatham House Global Health і колишній помічник генерального директора ВООЗ.

 

Хто виграє

 

Зараз розробляються більше 100 різних вакцин, мінімум 10 з яких вже проходять випробування на людях. П'ять з них розробляють у Китаї, президент якого Сі Цзіньпін заявив, що будь-яка вакцина, створена в його країні, стане "глобальним суспільним благом".

 

У той же час, Ван Хуей, партійний секретар Sinopharm Group Co. Ltd., чиї дочірні компанії працюють над трьома потенційними вакцинами, припустив в ефірі державного China Central Television, що фірма може надати право першими скористатися вакциною громадянам Китаю, в тому числі медикам і тим, хто працює або навчається за кордоном.

 

В Індії, яка є одним з найбільших у світі виробником вакцин, лобісти місцевої фармацевтичної промисловості очікують, що уряд обмежить експорт, щоб місцеві жителі могли спочатку отримати доступ до будь-яких доз.

 

 

 

 

 

 

 

 

У США федеральний уряд виділив понад $2 млрд на фінансування виробництва вакцин чотирма виробниками ліків - Johnson & Johnson, Moderna Inc., AstraZeneca PLC і Sanofi SA, і всі вони зможуть випустити вакцину на ринок, у кращому випадку, через кілька місяців.

 

Більшість з них взяли на себе зобов'язання, або як умову свого фінансування, або в окремому порядку, здійснювати виробництво в США. Але деякі, наприклад Johnson & Johnson, одночасно виробляють свою продукцію в Європі.

 

"Ми повинні були спочатку стати в чергу", - заявив колишній директор Управління перспективних досліджень і розробок у галузі біомедицини США Рік Брайт, пояснюючи минулого тижня в Конгресі США, чому Штати заздалегідь фінансували компанії в обмін на виробництво вакцин на їх території, хоча ефективність цих вакцин була не доведена.

 

 

Фото – з відкритих джерел

За джерелом:

https://ua.korrespondent.net/world/4234354-bytva-za-vaktsynu-uzhe-polityka-a-ne-medytsyna

 

 

Переглядів: 387 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Субота, 23.11.2024, 04:33
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 12
Гостей: 12
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024