Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2020 » Червень » 6 » Українські журналісти відзначають професійне свято
11:23
Українські журналісти відзначають професійне свято

СВЯТО  «ЧЕТВЕРТОЇ  ВЛАДИ»

 

 

 

 

 

 

Сьогодні українські журналісти відзначають своє професійне свято.

 

 

День журналіста відзначається згідно з Указом Президента від 25 травня 1994 року щорічно в цей день. Саме цього дня, 6 червня 1992 року, Спілка журналістів України була прийнята до Міжнародної федерації журналістів, яка є найбільшою в світі організацією професійних працівників ЗМІ.

 

Як відомо, слово журналіст і журналістика походить з французької мови. Journal «газета» виникло як скорочення словосполучення papier journal і означає «щоденний папір (листок)», що в свою чергу походить від латинського «щоденна звістка». Тобто, журналісти – це вісники, ті, що оповіщають, приносять щоденні звістки. Прообразом газети вважають стародавні рукописні новини.

 

Ще Юлій Цезар почав публікувати «Діяння сенату», а згодом «Щоденні громадські дощечки», на яких записували хроніку подій. Приблизно з 911 року в Китаї почав виходити «Цзінь бао» («Столичний вісник»).

 

Вважається, що перша газета вийшла друком у 1605 році у французькому Страсбурзі. А от перше успішне щоденне видання з’явилося в Британії – газета The Daily Courant друкувалася з 1702 по 1735 рік.

 

З часом і з розвитком суспільства преса сформувалася як впливовий соціальний інструмент під титулом «Четверта влада» (Fourth Estate – «четвертий стан»). Цей вислів, який згодом став терміном, приписують Томасу Карлейлю і Жан-Жаку Руссо.

 

В Україні журналістика як професія виникла в ХІХ столітті. Наступні 100 років вона намагалася розвиватися, але шансів на те у неї було обмаль – журналістам дозволялося рухатися вузькоколійкою марксизму-ленінізму, агітації-пропаганди – все інше було полем суцільних табу.

 

З початком незалежності відбулось відродження традицій української журналістики, але, знову ж таки, на неї, як і на суспільство, чатували нові небезпеки і нові виклики – самоцензура, важкий спадок посттоталітарного минулого, продажність, сумнозвісні «темники», готовність писати замовні матеріали, прогинатися під замовника та ще багато чого іншого. І не дивлячись ні на що, українська журналістика продовжує розвиватись, виконуючи одну з головних функцій - виявлення важливих для суспільства тем, їхнього розкриття і формування дискусії, що сприяє розвитку цього ж таки суспільства.

 

Крім Дня журналіста існують й інші професійні свята – Міжнародний день солідарності журналістів (8 вересня), Міжнародний день спортивного журналіста (2 липня), День україномовної преси (12 листопада, свято не офіційне), День працівників радіо, телебачення та зв’язку України (16 листопада). Втім саме День журналіста є чи не «найдушевнішим» святом української журналістської спільноти, адже засноване воно було на зорі незалежності нашої держави, в пору великих сподівань і світлої надії на зміни в суспільстві.

 

З професійним святом українських журналістів привітали Голова Верховної Ради Дмитро Разумков і Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. 

 

За словами Разумкова, сучасна демократична держава не може існувати без вільних, неупереджених медіа, інформація стала невід‘ємною частиною життя будь-якої людини.

 

«Але журналістська робота не лише важка, а й надзвичайно відповідальна. Ви постійно у вирі подій, постійно на передовій інформаційного простору. Диктуєте порядок денний життя країни, привертаєте увагу до важливих заходів та подій», - підкреслив Разумков і побажав журналістам натхнення та наснаги, “гарячих” ексклюзивів, гучних подій і тільки хороших новин. 

 

«Як громадянин і як представник влади, я вважаю незалежність журналістики безумовною цінністю і суспільним благом, на яке ніхто не має права зазіхати, зокрема й власники ЗМІ», - написав у Facebook глава уряду.

 

Як підкреслив Шмигаль, сучасний світ стрімко змінюється, змінюються форми комунікації, спосіб роботи журналістів, але для всіх, хто працює з громадською думкою, незмінним має залишатися усвідомлення обсягу своєї реальної влади та важливості бути об’єктивними й неупередженими у своїй роботі.

 

Фото – Укрінформ

За джерелом:

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3040736-ukrainski-zurnalisti-vidznacaut-profesijne-svato.html

 

Читайте також: Україна піде до суду в Гаазі через переслідування журналістів у Криму

 

Переглядів: 430 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вівторок, 26.11.2024, 16:52
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 25
Гостей: 25
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024