БЕЗПЕЧНА КРОВ – РЯТУЄ ЖИТТЯ
Рішення відзначати цей день щорічно, було прийнято у травні
2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я в Женеві.
Цей день є своєрідним виявом вдячності мільйонам людей, які рятують життя і зберігають здоров’я інших людей, здаючи свою кров. Власне, саме слово донор походить від латинського dono – дарую.
Крім того, у цей день звертається увага на необхідність регулярної здачі крові для запобігання її дефіциту в лікарнях та клініках, особливо в країнах, де кількість донорської крові вкрай обмежена. В Україні це питання стоїть надзвичайно гостро, адже знайти кров рідкісної групи було й є досить проблематично (час, затрачений на пошуки іноді вартував хворому життя). Нині в умовах збройного конфлікту, досить частих надзвичайних ситуацій та карантинних обмежень у зв’язку із пандемією коронавірусу попит в рази перевищує пропозицію.
Тема цьогорічної кампанії з нагоди Всесвітнього дня донора - «Безпечна кров рятує життя». Адже, як вважають у ВООЗ, здача крові є актом солідарності, що рятує життя, а послуги з постачання безпечної крові та її продуктів є найважливішим елементом всіх систем охорони здоров'я.
Цього року, зважаючи на пандемію COVID-19 організація ВООЗ проводить глобальну кампанію у віртуальному форматі.
Довідково:
Волонтери Львівської ОО ТЧХУ, під керівництвом Катерини Криклі, менеджера Червоного Хреста обласної організації Товариства, підготували до Всесвітнього дня донора крові відеозвернення.
Фото – Ірини Апостолюк та з відкритих джерел
За джерелом:
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3044046-14-cervna-pamatni-dati.html
|