Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2020 » Червень » 20 » Сьогодні - Всесвітній день біженців
10:34
Сьогодні - Всесвітній день біженців

ДОПОМОГА  БІЖЕНЦЯМ – СВІТОВА ПРОБЛЕМА

 

 

 

 

 

 

Нині, 20 червня, міжнародна спільнота відзначає День біженців.

 

 

У цей день, затверджений Генеральною асамблеєю ООН у 2001 році, урядові та неурядові організації у всьому світі висловлюють підтримку мужності і витримці біженців і переселенців у всьому світі, акцентують увагу громадськості до їх проблем та нагадують про те, що ці люди, як ніхто інший, потребують допомоги і захисту.

 

Згідно з міжнародним правом, біженці – це люди, які не можуть або не бажають повернутися у країни походження, бо мають цілком обґрунтовані побоювання стати жертвою переслідувань через расову або релігійну приналежність, громадянство, політичні погляди або приналежність до конкретної соціальної групи.

 

За останніми даними УВКБ ООН (червень 2019 року), небувала кількість людей – 70,8 мільйонів – були змушені залишити свій дім у пошуках безпечного притулку, тікаючи від війн, переслідувань або насильства.

 

"Бог створив людей і вони виявилися бомжиками", -  сказав один чотирирічний хлопчик на ім’я Євген, котрий виїхав з окупованого Донецька після півтора року, від початку однієї віроломної війни.

 

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.

 

Виражаючи солідарність з Африкою, де перебуває більша частина біженців, і яка традиційно проявляє до них свою великодушність, Генеральна Асамблея ООН одноголосно прийняла в 2001 році спеціальну резолюцію.

 

Згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї, в 2001 році відзначалася п’ятидесята річниця Конвенції про статус біженців 1951 року, і Організація африканської єдності (ОАЄ) погодилася з тим, щоб міжнародний День біженців відзначався одночасно з Днем африканських біженців - 20 червня.

 

До цих пір біженці - це одна з найбільш гострих проблем сучасного світу. В даний час на планеті зареєстровано близько 20 мільйонів біженців і 25 мільйонів внутрішньо переміщених осіб. Основна частина з них знаходиться в Африці, в зоні афганського конфлікту, на Балканах.

 

Однак, після початку збройного конфлікту на сході України, анексії Кримського півострова, ескалації конфліктів в азіатському регіоні, кількість біженців досягла рекордних показників за всю сучасну історію, склала понад 60 млн. осіб.

 

 

 

 

 

 

Міжнародна спільнота консолідує свої зусилля щодо полегшення важкої долі цих людей. Створене в 1950 році Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) є зараз центральним міжнародним агентством, яке робить зусилля для вирішення цього завдання.

 

Станом на 1 червня 2020 року на обліку територіальних органів ДМС України перебувало 1279 біженців та 833 особи, які потребують додаткового захисту, у тому числі – 173 дитини у складі сім’ї у віці до 14 років.

 

Щороку у Всесвітній день біженців міжнародні, урядові та неурядові організації, волонтери та небайдужі громадяни висловлюють підтримку цим людям, нагадують про проблеми, потреби та виклики, з якими їм доводиться стикатися.

 

Цьогоріч до цих проблем, зокрема, додалася ще й загальна загроза для здоров'я населення в усьому світі – пандемія COVID-19.

 

Державна міграційна служба України робить та уже зробила чимало кроків у процесі сприяння інтеграції біженців в українське суспільство. Для цього, зокрема, в Україні забезпечується відповідна інфраструктура – наразі в Закарпатській, Київській та Одеській областях функціонують пункти, в яких тимчасово можуть бути розміщені біженці.

 

Разом з цим, Державна міграційна служба України долучена до опрацювання змін в міграційне законодавство та пропонує оновити правове регулювання сфери надання міжнародного захисту іноземцям та особам без громадянства, яка на цей час регламентується Законом України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту».

 

Зокрема, пропонується запровадити нову форму захисту – інститут притулку, встановити дві форми процедури розгляду заяв про захист (загальну та прискорену), удосконалити порядок прийому заяв про захист на державному кордоні України, порядок прийому заяв про захист від осіб, які утримуються в установах попереднього ув’язнення, пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, запровадити інтеграційні заходи для осіб, яким надано захист в Україні тощо.

 

У цілому запропоновані законопроєктом новели узгоджуються з нормами європейського законодавства у цій сфері та відповідають міжнародним зобов'язанням України щодо захисту біженців.

Державна міграційна служба України висловлює готовність до продовження співробітництва з Представництвом УВКБ ООН в Україні та його виконавчими партнерами задля створення сприятливих умов для реалізації прав та свобод біженців, їх інтеграції в Україні, адже ця гуманітарна функція формує міжнародний імідж нашої держави, як країни, що позиціонує себе європейською державою із загальновизнаними людськими цінностями.

 

 

Фото – з відкритих джерел, колаж - прес-служби ТЧХУ

За джерелами:

https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=141

https://dmsu.gov.ua/news/dms/7405.html

 

 

Переглядів: 398 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вівторок, 26.11.2024, 16:30
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 21
Гостей: 21
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024