ВІТАЄМО МЕДИКІВ - З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ!
День медика — професійне свято працівників галузі охорони здоров'я
України. Відзначається воно щорічно у третю неділю червня.
Професійне свято відзначають за традицією й у КНП ЛОР "Львівська обласна клінічна лікарня", зокрема, і в його первинному осередку Червоного Хреста, який є найчисельнішим в Личаківській РО м. Львова ТЧХУ. У ньому - 1000 членів Товариства.
Задовго до цього свята генеральний директор медичного закладу Михайло Гичка та голова п/о ТЧХУ лікарні, заступник генерального директора з медсестринства Леся Зробок провели ґрунтовну нараду. Тож сьогодні, напередодні свята, у колективі відбулася бесіда, на якій привітали колектив і розповіли присутнім про його історію та про цілі і завдання, які стоять перед ними в поточному році, особливістю якого є тотальна боротьба з пандемією коронавірусу.
Як знаємо, в Україні професійне свято працівників сфери охорони здоров'я було встановлене у червні 1994 року указом тодішнього президента Леоніда Кравчука. «... На підтримку ініціативи працівників установ і закладів охорони здоров'я України...», – йдеться у відповідному указі від 3 червня 1994 № 281/94 «Про День медичного працівника».
День медика – це, в першу чергу, знак поваги та визнання важливої ролі медиків в житті, як країни в цілому, так і кожної людини окремо.
В колективі багато працює тих, хто побував на полях битв з противником на сході України. Одна з них, хірургічна медична сестра Христина Омельченко. Впродовж 6 місяців вона працювала у польовому госпіталі на Донеччині. Це було до оголошення пандемії коронавірусу, а тепер, каже вона, навіть не уявляє, як медики дають собі там раду.
"Червоному Хресту також належить велика роль у допомозі тим, хто на фронті, і тим, хто проживає біля лінії зіткнення. З настанням тепла, біля офісів районних і міських організацій ТЧХУ відкриються санітарні пости патронажних медичних сестер, на яких будуть міряти не лише тиск, але і роздавати пам'ятки про захист від коронавірусу", - зазначила Леся Зробок.
Леся Володимирівна запевнила, що первинний осередок ЛОКЛ також не буде стояти осторонь цієї проблеми, адже у ньому 1000 членів Товариства Червоного Хреста України.
Активістка Червоного Хреста, старша сестра медична кардіохірургічного відділення лікарні, голова профспілкової організації Марія Сидорак і Леся Зробок потурбувалися, щоб обновити наглядну агітацію у їх медичному закладі, яка стосується типових правил захисту людини від коронавірусу.
Михайло Гичка, котрий 6 жовтня 2011 р. нагороджений на виїзному засіданні правління ТЧХУ у Львові нагрудним знаком Червоного Хреста «Почесна відзнака», схвалив їх роботу і порадив продовжувати проводити усну агітацію про дотримання вимог карантину з родичами хворих, щоб зупинити спалах небезпечної недуги у місті.
«Як прийде мир і спокій на нашу землю, хворих на коронавірус - неодмінно поменшає. Від цієї недуги можна вилікуватися лише при умові, якщо регулярно слідкувати за своїм здоров'ям і суворо дотримуватися вимог карантину: миття рук, соціальна дистанція, зміцнення імунітету», - підкреслила Леся Зробок.
Швидко пролетіли хвилини нашого спілкування. Медики взялися до своєї звичної роботи, а ми домовилися зустрітися з ними знову, уже з приводу завершення лікування останнього хворого на коронавірус у Львівській області.
А сьогодні подякуймо медикам за їх самовіддану працю, безмежне терпіння і побажаймо кожному з них найголовнішого - міцного здоров'я!
Фото – автора
Ірина Апостолюк,
голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ
|