Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2020 » Липень » 12 » Зелена аптека: «Звіробій – лікувальна трава», - Уляна Стельмах, голова Залізничної РО м. Львова ТЧХУ
13:59
Зелена аптека: «Звіробій – лікувальна трава», - Уляна Стельмах, голова Залізничної РО м. Львова ТЧХУ

ЗВІРОБІЙ

 

 

 

 

 

 

Звіробій - одна з основних лікарських трав, що застосовується

 традиційною і народною медициною від багатьох захворювань.

 

 

Звіробій використовується також для приготування відварів і полоскань за народними рецептами. Ця рослина зцілює тіло і дух, тому слов`яни високо цінують знання про методи застосування, лікувальні властивості та протипоказання звіробою.

 

Звіробій у складі лікарських препаратів

 

Традиційна медицина визнає звіробій як протизапальну, антисептичну рослину, яка має терпкий смак і забезпечує максимальний ефект на слизові оболонки організму людини.

 

 

 

 

 

 

Ця трава має складний хімічний склад: сапоніни - активні речовини, що перешкоджають росту патогенів (грибків, ракових клітин, мікробів та ін.); фітонциди (вбивають бактерії, найпростіші, коригують місцевий імунітет); вітаміни А, Р, РР, С; дубильні речовини (зміцнюють і тонізують на клітинному рівні); протизапальні ефірні масла і смоли.

 

Звіробій входить до складу гірких крапель від гастриту, дуоденіту, призначається при виразці, запаленні кишечника, хворобах печінки і жовчного міхура.

 

Це прекрасний засіб при болях в животі через харчове отруєння недоброякісними продуктами, шлунковому грипі, проносі, кишкових кольках.

 

 

 

 

 

 

Застосування лікувальних властивостей звіробою в гінекології допомагає зняти больові відчуття і лікує багато захворювань. Має антибактеріальні властивості і стягує шкіру в стоматології - при ранках на яснах, слизової рота.

 

Лікувальні властивості звіробою використовуються для комплексного лікування неврозів і нервового виснаження, при безсонні, страхах і тривожному синдромі. Він відновлює нерви і допомагає впоратися зі стресом.

 

Лікувальні властивості звіробою для жінок

 

Унікальні властивості цієї рослини століттями використовуються в народній медицині для лікування захворювань в гінекології. Відвар звіробою знімає болі при ПМС, покращує самопочуття при клімаксі. Регулює гормональний фон у жінок - знижує вміст пролактину в крові і трохи підвищує рівень андрогенів (чоловічих гормонів).

 

Така корекція може бути вкрай важливою при розбалансуванні менструального циклу і захворюваннях тканин внутрішніх статевих органів.

 

Однак через свій сильного вплив на жіночий організм звіробій не можна приймати вагітним і годуючим матерям, оскільки пролактин вкрай важливий для їх організму.

 

 

 

 

 

 

 

Крім того, звіробій має діуретичну, болезаспокійливу, спазмолітичну, сечогінну, жовчогінну і глистогінну дію. Відвари і настої із звіробою розслаблюють гладку мускулатуру жовчних проток, зміцнюють кровоносні судини, покращують роботу кишківника і сечоводу, полегшує виділення жовчі, сприяють зменшенню її застою в жовчному міхурі, сприяють зняттю спазм у кишківнику, поліпшує сечовиділення і збільшення фільтрації сечі в нирках, зміцнює стінки капілярів , тонізує венозний кровообіг.

 

Завдяки вмісту такого компонента, як гіперицин, звіробій підвищує рівень серотоніну в центральній нервовій системі, в зв`язку з чим є потужним антидепресантом для лікування таких станів, які пов`язані з невротичними розладами.

 

Так як звіробій володіє і протимікробну дію, його застосовують для знищення деяких мікробів і вірусів, які є стійкими до синтетичних антибіотиків.

 

Протипоказання

 

Незважаючи на те, що звіробій має низку переваг і корисних властивостей для лікування багатьох захворювань і усунення різних недуг, ця рослина має і протипоказання.

 

Фахівці в галузі медицини закликають дотримуватися обережності у використанні звіробою, щоб уникнути можливих наслідків. Після застосування чаю або відвару з цієї трави слід уникати прямого знаходження під сонцем, щоб уникнути дерматиту.

 

Регулярне і тривале застосування звіробою здатне розвинути неприємне відчуття гіркоти у роті. Гіркота, в свою чергу, може з`явитися через порушення в роботі печінки.

 

Тривале використання відварів, чаю та настоянок на основі звіробою може не тільки привести до звуження кровоносних судин, але і спровокувати підвищення артеріального тиску.

 

 

 

 

 

 

Виходячи з цих міркувань, люди з підвищеним тиском повинні з обережністю ставитися до звіробою і в міру можливості обмежити його використання.

 

Використання звіробою у великій кількості може призвести до таких небажаних наслідків, як: запаморочення, сплутаність свідомості, почуття страху і тривожність, почастішання нападів мігрені, серцеві розлади.

 

Що стосується вагітних жінок і матерів-годувальниць, то зазначеним особам категорично забороняється приймати звіробій в будь-якому його вигляді.

 

З огляду на ряд протипоказань, описаних вище, бажано застосовувати звіробій, а також лікарські препарати на його основі або в невеликих кількостях, або під суворим контролем лікаря. Така передбачливість допоможе уникнути небажаних наслідків.

 

Нетрадиційна медицина – на допомогу чоловікам

 

Як відомо, багато чоловіків стикаються дуже часто з такими проблемами, як потенція і простатит. Принциповою небезпеки ці захворювання не складають, проте істотно впливають на якість життя і відносини між партнерами. У деяких випадках зазначені проблеми призводять до розладу в сімейних відносинах, частих сварок і навіть до розлучення.

 

Тому останнім часом, як показує практика лікарів-урологів, почастішали звернення пацієнтів за допомогою у вирішенні проблем. На сьогоднішній день існують різні способи і методи, що дозволяють позбутися від простатиту. Такими є прийом лікарських препаратів і хірургічне втручання.

 

 

 

 

 

 

Однак в питаннях потенції зазначені медичні фактори не є ефективними і не вирішують проблему. На противагу традиційній медицині, - народна дозволяє вирішити питання простатиту і потенції, поліпшивши якість життя багатьох чоловіків.

 

Існує кілька рецептів приготування відварів і настоїв для лікування зазначених захворювань і недуг.

 

Досить взяти 10 грам лікувальної трави і залити її склянкою окропу, настоюємо і приймаємо по 60 грам за півгодини до їди. Ефект не змусить себе довго чекати. Чоловіча сила знову повернеться до вас.

 

 

 

 

 

 

 

А ось ще є такий рецепт:  чотири столові ложки кореня елеутерококу, одна столова ложка кореня аралії, дві столові ложки кореня родіоли рожевої (по-іншому вона називається ще золотим коренем), така ж кількість кореня левзеї сафлоровидної, пагонів омели і кореня дягелю, чотири столові ложки коренів солодки, три ложки коренів валеріани та звіробою, а також п`ять столових ложок плодів шипшини. Всі інгредієнти змішати, відокремити з отриманого збору дві або три чайні ложки, вимочити у воді (приблизно півлітра) протягом двох годин. Після закінчення зазначеного часу загріти на вогні, ні в якому разі не кип`ятити, вилити отриманий відвар в термос, щільно закрити кришкою і настоювати всю ніч.

 

Приймати відвар бажано зранку, відразу після пробудження. Курс лікування охоплює два місяці, протягом яких необхідно впродовж дня кілька разів приймати по півсклянки цього напою.

 

Чай із звіробою

 

Чай зі звіробоєм не тільки володіє чудовим смаком, але і є прекрасним тонізуючим і корисним напоєм. Такий чай буде вельми до речі в холодний сезон, коли існує велика ймовірність застудних та інфекційних захворювань.

 

Чай із звіробою, в цілому, не має особливих протипоказань, тому не створює побічних ефектів. Навпаки, він має розслабляючу дію на центральну нервову систему, бореться із застудою, сприяє відновленню і зміцненню ослабленого імунітету.

 

 

 

 

 

 

Крім того, чай із звіробою позитивно впливає на кровообіг, покращуючи при цьому процес засвоєння організмом корисних речовин.

 

Приголомшливим ефектом для профілактики авітамінозів і застуд володіє чай із звіробою і плодів шипшини. Такий чай не тільки приємний на смак, але і рекомендується при серцевих розладах. Для приготування чаю необхідно використовувати невелику кількість звіробою, щоб напій не вийшов занадто нудотним і гірким. Якщо ж чай вийшов таки міцним, краще розбавити його водою.

 

Чай із звіробою і квіток липи допомагає впоратися з високою температурою, так як має зігріваючий ефект. Протизапальну дію має чай із звіробою з м`ятою, мелісою, чебрецем, лимоном, плодами і листям смородини, малини та агрусу. А якщо додати в чай ложечку коньяку, простуду і нежить можна вилікувати легко.

 

Щоб правильно приготувати чай із звіробою та інших лікарських трав, необхідно дрібно нарізати трави, залити окропом і поставити на повільний вогонь на кілька хвилин. Бажано заварювати чай або в скляному посуді, або в поливаному, щоб не було процесу окислення, який може зіпсувати не тільки смак, але і знизити цілющі властивості лікарських трав.

 

 

 

 

 

 

Таким чином, для лікування деяких захворювань, в тому числі і чоловічих, народна медицина пропонує використовувати звіробій у вигляді різних настоїв, відварів і чаю. Однак не варто забувати про протипоказання, які можуть спровокувати інші захворювання, що представляють небезпеку для здоров`я.

 

Бережіть себе і будьте здорові!

 

Фото - автора і з відкритих джерел

Уляна Стельмах,

голова Залізничної РО м. Львова ТЧХУ

 

 

 

Переглядів: 869 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Середа, 11.09.2024, 12:56
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024