КОМАХА – МАЛЕНЬКА, БІДА - ВЕЛИКА
Кліщі – реально завойовують все новий і новий життєвий простір.
Їх можна знайти уже і там, де раніше вони не в змозі були оселитися.
З настанням теплої пори спілкування з природою стає досить частим явищем. Прогулянки в парках, лісах, риболовля, полювання і багато інших видів діяльності, це улюблені заняття, які приносять людині масу задоволення. Проте все не так райдужно, як здається. На жаль, природа приховує в собі безліч небезпек для здоров’я людини, і одна з них — кліщі.
Кліщі можуть стати і причиною розвитку хвороби Лайма. Це небезпечне захворювання, при якому в першу чергу уражаються серце, нервова система та опорно-руховий апарат. Якщо вчасно не пройти курс лікування, то хвороба Лайма може призвести до інвалідизації і навіть смерті хворого.
Важливо знати, що в лісах кліщі у великій кількості концентруються на стежках, узбіччя яких заростає густою травою. Кліщів дуже приваблює запах поту тварин і людей, які користуються цими стежками.
Часто кліщів помічають на верхніх частинах тулуба (плечі, шиї), що і наводить на думку про те, що вони падають на людей з дерев. Насправді кліщі — істоти вельми приземлені, в прямому сенсі цього слова, і перший пункт призначення для кліща це нижні кінцівки людей і тварин.
До речі, перед тим, як вкусити, кліщ може 1-2 години перебувати на тілі не поміченим. Тому не нехтуйте оглядом свого тіла після прогулянки на природі.
«Повернувшись додому, слід відразу зняти одяг, білизну, варто все випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому. Витрушування одягу не рятує від кліщів, – повідомила експерт департаменту охорони здоров’я ЛОДА Наталія Тімко. – Від початку року на Львівщині зафіксовано 35 випадків хвороби Лайма, з них 2-є дітей віком 10-14 років».
ПОРАДИ:
- Щоб було легше помітити кліщів, збираючись на відпочинок, потрібно одягатися у світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла. На голову потрібно одягати хустинку, кепку, капелюх.
- Обираючи місце, де плануєте відпочивати, стежте, щоб поблизу не було високої трави, щоб місце не було захаращене і добре освітлювалося сонцем. Якщо виїжджаєте на природу з ночівлею, звільніть місце для привалу від сухої трави, гілок, хмизу. Час від часу оглядайте себе та осіб, що з вами, обов’язково вдома ще раз повторіть процедуру. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям.
- Якщо ви брали із собою на відпочинок домашнього улюбленця, то його теж слід оглянути перед тим, як впустити в помешкання.
- Можна використовувати засоби, що відлякують кліщів – репеленти. Але їх слід наносити відповідно до інструкції.
- Щоб витягнути кліща слід звернутись до лікаря-хірурга або травматолога в поліклініку або травмпункт. В подальшому – до лікаря-інфекціоніста, щоб вирішити питання профілактичного лікування.
Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
https://loda.gov.ua/news?id=52458
|