ЧУДОДІЙНА СИЛА ЯБЛУК
Після празника Спаса - у розпалі збирання яблук у садах. Яка ж їх лікувальна сила?
Про це повідомляє Уляна Стельмах, голова Залізничної РО м. Львова ТЧХУ (на знімку).
У давні часи вважали, що яблука мають чарівну силу. Ще в дитинстві, з казок, ми дізнавалися про відважних героїв, котрі вирушають у небезпечну подорож за чарівними яблучками, які здатні повернути молодість та здоров’я їхнім близьким. Зокрема, в яблуках, — у цьому найдоступнішому для нас фрукті, — містяться всі потрібні речовини для нормальної життєдіяльності людського організму.
Допомагають боротися зі зайвою вагою, додають сил та енергії, виводять з організму отруту і навіть очищують зуби – це все про яблука. Корисне – поруч: смакуйте на здоров’я!
1. Яблука допомагають скинути зайву вагу.
Краща дієта для стрункості – це протягом декількох днів їсти печені яблука з корицею і кефіром. Внаслідок цього буде найменше навантаження на шлунок, і одночасно будуть виводитися токсини. Заїдайте 200 мл кефіру 3-4 яблуками. Протягом дня не забувайте поповнювати і жирові запаси – з’їдайте трохи масла або сала. Щоб така дієта не набридла своєю одноманітністю, можна додавати у яблука корицю, у кефір спеції або зелень.
2. Яблука відновлюють кров.
Жінкам після великої крововтрати (місячних) потрібно їсти печені яблука, запечені із цвяхами. Цвяхи потрібно вимити і перед їжею прибрати. Після такої термальної обробки залізо, яке перейде в яблука, стає органічним і добре засвоюється організмом.
За недокрів’я взяти антонівське яблуко (можна іншого сорту, але щоб було кисле), встромити в нього 2—3 цвяхи перпендикулярно один до одного і залишити на 12 годин. Потім цвяхи витягти, а яблуко з’їсти.
3. Яблука виводять отрути.
Яблука – це натуральний сорбент. Вони багаті пектином – білком, який чистить кишечник, і флавоноїдами, які зв’язують вільні радикали, запобігаючи розвитку пухлин.
Розлад обміну речовин. 3—5 необчищених середніх яблук кип’ятити в закритому посуді 10 хв, настояти 4 години. Приймати настій теплим по 1 склянці 3—4 рази на день. Або: щоденно з’їдати по 5—6 яблучних зерняток.
4. Яблука додають сил.
Завдяки мінералам магнію, фосфору, кальцію, калію, селену і йоду, а також вітамінам С, В1, В2, РР, Е і А, яблука чудово відновлюють сили після втоми, стресів, при хворобах. Причому весь цей букет зберігається переважно у шкірці і тонкому шарі м’якоті. Саме тому дієтологи рекомендують ретельно мити, але не чистити яблука.
Хронічна втома: вживати щодня перед сном по 2 ч. л. такого засобу: на кухлик меду 3 ч. л. яблучного оцту. У разі безсоння збільшити порцію вдвічі.
Біль у суглобах: збити жовток з 1 ч. л. скипидару і 1 ст. л. яблучного оцту. Ретельно втирати цю суміш у шкіру.
За високого тиску можна прикладати до п’ят марлю, змочену в нерозведеному яблучному оцті. Але тиск при цьому слід обов’язково контролювати, оскільки такий засіб його швидко знижує. У цьому випадку примочки потрібно відразу прийняти.
Хворим на хронічний ентероколіт легкої і середньої тяжкості, хронічний коліт у стадії загострення слід дотримуватися спеціальної яблучної дієти: протягом 2 днів за 5—6 разів з’їдати 1,5 кг м’яких стиглих яблук, тертих без шкірки та серцевини, і більше нічого не їсти і не пити. У наступні кілька днів щадна дієта без хліба, овочів, молочних продуктів. Подібним чином лікують і дизентерію, і черевний тиф.
Тим, у кого порушена функція щитоподібної залози, рекомендують висушене насіння яблука змолоти на борошно на млинку для кави. Вживати щодня на кінчику чайної ложки один-два рази на день.
5. Яблука знижують рівень холестерину.
Дієтологи відзначили, що двотижнева яблучна дієта знижує рівень холестерину у крові людини аж на 30%.
У разі атеросклерозу, гіпертонії, ожиріння вживають суміш соків (яблучний — 100 мл, дині — 50 мл, томатний — 50 мл, лимонний — 25 мл) по 0,5 склянки за 15—20 хв до їди. Приймають цей засіб і за авітамінозу та недокрів’я.
6. Яблука очищують зуби.
Цими соковитими фруктами можна замінити зубні щітки. І головне, що особливих зусиль для цього не потрібно, достатньо лише з’їсти одне яблуко натще – і зубна емаль очиститься від нальоту, який скупчився на ній, а у яснах покращиться кровопостачання.
7. Яблука покращують травлення.
У яблуках містяться органічні кислоти: яблучна, лимонна, саліцилова і бор. Завдяки цьому яблука стимулюють вироблення жовчі і шлункового соку. Отже, одне яблуко за 20 хвилин до їжі – і апетит під час трапези гарантований.
Легкий проносний засіб: з’їдати на сніданок злегка проварені яблука з розведеним молоком (закип’ятити 1 склянку води, додати 1 склянку молока і варити на повільному вогні 2 хвилини; підсолодити медом).
У разі запорів яблука розріджують вміст кишечнику і посилюють його перистальтику. Для цього слід з’їдати натще 2—3 необчищених яблука, чи випивати тричі на день перед їдою по склянці яблучного соку, або вживати тривалий час печені яблука. (Печені яблука — також гарний засіб у разі нирковокам’яної хвороби та набряків).
Для лікування гастриту, коліту, катару шлунка, дискінезії жовчних шляхів зі зниженою кислотністю шлункового соку рекомендують до вживання свіжі кисло-солодкі яблука. Натерти 2 обчищених яблука (бажано зелених), кашку відразу ж з’їсти. За гострих і задавнених катарів не можна пити та їсти протягом 5 годин до і після споживання яблук. У іншому разі час можна скоротити до 4 годин (до і після споживання яблук), а в кінці лікування до 3,5 години. Яблучне пюре потрібно з’їдати рано вранці (у жодному разі на ніч — буде здуття), щоб приблизно до 11 години можна було поснідати. Щоденне лікування яблуками триває протягом місяця. Другого місяця яблука їсти тричі на тиждень, третього — лише 1 раз на тиждень.
8. Ангіну, тонзиліт, кашель – також лікують яблуками
Ангіна, тонзиліт: розчинити 1 ч. л. яблучного оцту в склянці води. Полоскати горло щогодини першого ж дня захворювання. Другого дня — збільшити інтервал до 2 годин. Розчин слід не випльовувати після останнього разу кожного полоскання, а проковтнути. Таким чином можна вилікувати стрептококову ангіну за 24 години.
Нестримний кашель у дітей: взяти 1 яблуко, 1 картоплину, 1 цибулину, помістити в посуд, залити 1 л води і варити, доки вода не википить наполовину. Давати тричі на день по 1 ч. л.
Для пом’якшення простудного кашлю та охриплості 1 ст. л. шкірки яблук залити 1 склянкою окропу і настояти як чай. Приймати по 0,5 склянки 5—6 разів на день до їди або 2—3 необчищених яблука залити 1 л води і кип’ятити 15 хв. Приймати по 1 склянці тричі на день до їди.
9. Хворі нирки можна лікувати яблуками
Хворі нирки: взяти гончарну глину, залити її яблучним оцтом і перемішати. Суміш нанести на полотнинку і прикласти до попереку на ділянку нирок. У разі запалення нирок 1 склянку настою сухої, розтертої в порошок шкірки яблук приймати тричі протягом дня. За каменів у нирках випивати тричі на день склянку води, в якій розчинити попередньо 1 ст. л. порошку сухої шкірки яблук.
10. Камені в сечовому міхурі.
Три дні слід пити яблучний сік: о 8 годині ранку — одну склянку, далі через кожні 2 години, останній раз о 20-й — по 2 склянки. Якщо в ці дні жодного разу не буде випорожнення, можна на ніч прийняти проносне або, в крайньому разі, зробити клізму із теплої води. На третій день увечері потрібно прийняти гарячу ванну без мила і постаратися рясно пропітніти.
11. Яблука сприяють швидшому загоєнню тріщин у кутиках губ.
Для швидшого загоєння тріщин у кутиках губ, на пипках і руках слід застосовувати такий засіб: 100 г яблук натерти на тертці й змішати зі свинячим, гусячим жиром або вершковим маслом у співвідношенні 1:1. Прикладати до ураженої ділянки на ніч, попередньо промивши її водою з милом.
12. Допомагають позбутися бородавок
Щоб позбутися бородавки, потрібно її натирати часточкою свіжого яблука (беруть кислі сорти) кілька разів на день, використовуючи кожен раз нову часточку. Робити це протягом 1—2 тижнів. Поступово бородавка стає коричневою, зменшується в розмірах і врешті зникає. Що кисліше яблуко, то дієвіше лікування.
Фото – Уляни Стельмах/Facebook
За джерелами:
http://korjukivka-sity.at.ua/news/molodilni_jabluka_ce_ne_kazka/2010-11-30-372
https://cooking.korpunkt.com.ua/tsilyuscha-syla-yabluk/
|