Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2020 » Вересень » 6 » З початку року на Львівщині знищили понад 450 га борщівника Сосновського
17:10
З початку року на Львівщині знищили понад 450 га борщівника Сосновського

 

ПІДСУМОК «ВІЙНИ» З БУР'ЯНОМ

 

 

 

 

 

З початку року на Львівщині знищили борщівника Сосновського на площі майже 467,0 га.

 

Про це повідомили 4 вересня Гал-інфо у прес-службі ЛОДА.

 

Найбільші осередки борщівника виявили у Турківському (218 га), Старосамбірському (88 га) та Дрогобицькому (60 га) районах.

Як зазначає директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник, борщівник негативно впливає на біорізноманіття. Він доволі агресивно витісняє місцеві види не лише трав’яних, а й деревних порід, монополізує територію.

“У борщівника Сосновського отруйний сік, який викликає важкі фотохімічні опіки у людей і тварин. Для боротьби з цією рослиною використовують метод зрізання лопатою основи борщівника на рівні близько 10 см нижче рівня ґрунту. Рідше застосовується хімічний метод боротьби (в основному раундапом). Першу обробку проводять коли висота рослин не перевищує 50 см, що дозволяє безпечно проникнути в центр його заростей. Однак, необережне використання такого методу може призвести до ураження інших рослин, мікроорганізмів, комах, забруднення водойм”, - зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.

 

 

 

 

 

У департаменті екології та природних ресурсів рекомендують:

- ніколи не ведіть боротьбу , не захистивши шкіру та очі, адже від моменту потрапляння соку на шкіру до виникнення хімічного опіку може прийти значний період часу;

- пам’ятайте, сік борщівника стає небезпечним і здатним спричиняти опіки під дією сонячних променів;

- найкращими методами боротьби з борщівником є скошування в період цвітіння двічі на рік, оскільки після першого скошування зазвичай відбувається регенерація рослини та повторне цвітіння;

- ефективним також є зрізання лопатою основи борщівника на рівні близько 10 см нижче рівня ґрунту, найкраще і найлегше робити це навесні.

“Для зменшення негативного впливу борщівника на навколишнє природне середовище і здоров’я населення Львівщини видано розпорядження голови облдержадміністрації від 26.05.2017 № 450/0/5-17 «Про здійснення в області комплексних заходів щодо боротьби з борщівником Сосновського», завдяки якому у кожному районі області створено комісії з координації виконання заходів щодо боротьби з борщівником”, - додав Руслан Гречаник.

За його словам, площа поширення рослин зменшилася на 150 га, у порівнянні з попереднім роком, завдяки поверненню земель знову у сільськогосподарський вжиток.

 

Довідково:

 

 

 

Цю інформацію надіслала в редакцію сайту Уляна Стельмах, голова Залізничної РО м. Львова ТЧХУ. Про борщівник Уляна Михайлівна розповідала нам у рубриці «Зелена аптека», де зазначила, що ця рослина має як корисні, так і отруйні властивості. (Див. - http://lviv-redcross.at.ua/blog/2020-07-15-19781).

 

 

Фото – Уляни Стельмах і з відкритих джерел

За джерелом:

https://galinfo.com.ua/news/z_pochatku_roku_na_lvivshchyni_znyshchyly_ponad_450_ga_borshchivnyka_sosnovskogo_350342.html

 

 

Переглядів: 323 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вівторок, 26.11.2024, 16:35
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 14
Гостей: 14
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024