НАВЧИВСЯ САМ – НАВЧИ ІНШОГО
Непередбачувані ситуації, де потерпілим треба надати першу допомогу,
супроводжують нас все життя. То щоб бути готовими до них – треба вчитися.
Це дуже добре зрозуміли волонтери ТЧХУ з трьох областей, котрим у Львові провели 48-годинні курси, які після здачі заліків дають право отримати сертифікат інструктора з першої допомоги.
Проводила навчання, яке було розбите на 12 модулів, тренер з першої допомоги Львівської ОО ТЧХУ Ірина Валько.
Все почуте на заняттях з теорії треба було продемонструвати на практиці. Тож використовувалися муляжі, бинти, шини, таблиці, інші підручні матеріали, без яких годі говорити щось ґрунтовне про грунтовні навики з першої допомоги.
Екзаменувати новобранців приїхала з Києва Надія Ямненко, майстер-тренер Червоного Хреста з першої допомоги, завідувачка Департаменту з першої допомоги в НК ТЧХУ.
Дата іспитів - 20 вересня. На столі екзаменатора лежать білети з усіх 12 модулів, які проходили на курсах у попередні три дні. Кожному учаснику іспитів випадало відповісти на два білети, в яких вимагалося розповісти, а головне показати на муляжах та інших підручних матеріалах, як надавати першу допомогу при тій чи іншій незвичайній ситуації.
Серед запитань були такі: відновне положення, серцево - легенева реанімація, порушення прохідності дихальних шляхів при задусі, кровотечах, ранах, травми опорно-рухового апарату, ушкодженнях голови, шиї і хребта, транспортування постраждалих та ін.
В екзаменаційних білетах були також теми, в яких вимагалося розповісти про різні невідкладні стани. Так, наприклад, треба було розказати як діяти при підозрі на інсульт чи інфаркт, або як допомагати постраждалому при опіках, чи переохолодженні.
Кожен курсант з хвилюванням брав білет, знайомився з ним і через хвильку-другу брався на нього відповідати. Чому такий неймовірно малий час на підготовку? Та тому, що кожен з них має за плечима практику з попередніх майстер-класів, які вони ретельно відвідували в різних організаціях.
То в чім же сенс збільшення кількості інструкторів з першої допомоги? А в тім, що ситуація в країні вкрай тривожна, треба вміти дати собі раду, і допомогти близьким в разі такої необхідності. До цих пір багато жертв на наших дорогах при ДТП. Завершилося похмуре літо 2020 р, але ми так і не зуміли вийти з пляжного сезону без нещасних випадків.
Від Львівщини у навчаннях брали участь три волонтери – Олександр Бондар, Діана Башинська, Олена Годіяк, котра з львівського вищого навчального закладу переводиться у Київ і там матиме можливість продовжити свої тренування з навичок надання першої допомоги на більш високому рівні.
Зазначимо, що кожного року додаються нові, більш досконалі методи надання першої допомоги. Розробляють їх фахівці у Женеві, де знаходяться штаб - квартири МКЧХ та МФТЧХ і ЧП. Торік з цими новаціями у Товаристві знайомили тренерів з першої допомоги з усіх обласних організацій ТЧХУ в Одесі, де наприкінці літа працювала для них спеціальна Школа обміну досвідом.
Свої враження про цьогорічні курси з першої допомоги Надія Ямненко виклала на своїй сторінці у соцмережі Facebook: «Пролетел как один день тренинг по подготовке инструкторов для Львовской, Тернопольской и Ровенской областей».
(Див. - https://www.facebook.com/photo?fbid=3381953355206073&set=pcb.3381953838539358).
Побажаймо ж новим інструкторам з першої допомоги успіхів, вдячних курсантів і вдалих майстер-класів!
У добру путь!
Фото – Ірини Валько, Ірини Апостолюк та з відкритих джерел в Інтернеті
Прес-служба Львівської ОО ТЧХУ
|