СЕСІЯ З МІННОЇ НЕБЕЗПЕКИ
Червоний Хрест України вже кілька років проводить освітню діяльність
з питань мінної небезпеки серед населення, яке проживає на сході країни.
Треновані інструктори регулярно навчають мешканців Донеччини безпечної поведінки на територіях, де знаходяться вибухонебезпечні залишки війни.
Так, наприклад, 23 жовтня в Торецькій міській організації Товариства Червоного Хреста України волонтери -
інструктори з інформування про ризики провели сесію з мінної небезпеки по проекту "Безпечніша
поведінка/підвищення обізнаності про ризики мін/ВЗВ" за підтримки Міжнародного Комітету Червоного Хреста
для співробітників Торецького міського відділу філії Державної установи "Центр пробації" в Донецькій області.
Під час занять учасники:
- розробили алгоритм аналізу небезпечних територій та правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів;
- обговорили послідовність дій у разі надзвичайних ситуацій;
- колективно дискутували щодо правильного аналізу небезпечних ситуацій та етапів допомоги.
На заняттях зайшла також мова про міжнародні стандарти, які прийняті для різних типів сучасних мін і боєприпасів.
1. Міни натискувальної дії (фугасні) - містять вибуховий заряд, який вражає жертву направленою вибуховою хвилею. Міна спрацьовує при натискуванні ногою.
2. Осколкові міни, що вистрибують - міна вистрибує в повітря, розривається на осколки і вражає особу, яка стала ініціатором вибуху. Крім цього, вражаються інші особи, які знаходяться в радіусі розльоту осколків. Міна добре маскується і спрацьовує від прямого натискування на неї або при дії на дріт (розтяжку).
3. Осколкові міни кругового ураження (міни, що встановлюються на кілках) - прямий вибуховий ефект менший, ніж у вистрибуючих осколкових мін, жертва калічиться при розльоті осколків. Міни встановлюються на поверхні землі і маскуються. Помітити такі міни неважко, порівняно з вистрибуючими, що встановлюються в ґрунт. Вони спрацьовують при дії на дріт (розтяжку).
4. Осколкові міни направленої дії. Осколки, як правило, - стальні кульки, які розлітаються по території на відстань 50-200 м, у визначеному напрямку (секторі) і вражають жертву. Міни спрацьовують при дії на розтяжку керованим та іншим способами.
5. Боєприпаси систем дистанційного мінування. Дані боєприпаси встановлюються з повітря. Для їх встановлення використовуються різні системи дистанційного мінування: інженерні, артилерійські і авіаційні. При натискуванні на міну відбувається вибух, в результаті чого калічаться люди (тварини). Крім цього, дані боєприпаси можуть мати акустичну, сейсмічну, електронну системи приведення їх в дію. Дані боєприпаси вважаються найнебезпечнішими серед усіх боєприпасів.
6. Протитанкові міни. Призначені для ураження техніки. Дані боєприпаси можуть встановлюватись і в протипіхотному варіанті - більш чутливому до спрацювання даного боєприпасу, що уможливлює спрацювання як протипіхотна міна при незначній дії на них.
7. Міни-пастки. Промислового виробництва, саморобні, перераховані вище типи мін, включаючи боєприпаси, що не вибухнули, протитанкові міни та інші вибухонебезпечні предмети, що можуть становити небезпеку для людини.
Отримані знання допоможуть учасникам занять впевненіше поводитися з мінами різних типів, що дуже потрібно у прифронтовій зоні, де 6-рік безперервно триває збройний конфлікт.
Завдяки цікавим історіям та наведеним фактам, які розповідали інструктори з мінної безпеки, всі учасники змогли відчути реалістичність подій під час навчання.
Фото – Торецької МО ТЧХУ та з відкритих джерел
За джерелом:
https://www.facebook.com/toretskredcross/photos/pcb.205426444277689/205426044277729
|