Головна » 2020»Жовтень»24 » Вишгородська РО ТЧХУ організувала екскурсію у дендропарк «Олександрія» (ВІДЕО)
20:47
Вишгородська РО ТЧХУ організувала екскурсію у дендропарк «Олександрія» (ВІДЕО)
ДЕНДРОПАРК – ЧУДОВЕ МІСЦЕ ДЛЯ ПСИХОТЕРАПІЇ
В рамках програми з психосоціальної підтримки Вишгородська РО ТЧХУ
організувала екскурсію у дендропарк «Олександрія», що у м. Біла Церква.
Про цю подію червонохрестівці м. Вишгорода, що на Київщині, розмістили повідомлення на своїй сторінці у соцмережі Facebook.
"Відбувся захід з психосоціальної підтримки людей поважного віку. Екскурсія в Дендропарк "Олександрію". Чарівна осінь з водоспадами, золотими доріжками, свіжим повітрям залишили у всіх безліч позитивних вражень", - йдеться у повідомленні.
Білоцерківський дендропарк «Олександрія вважається одним з найбільших парків Східної Європи і одночасно найбільшим оформленим архітектурно-ландшафтним парком в Україні. Заснувала парк наприкінці 18 століття графиня Олександра Браницька – племінниця російського князя Потьомкіна і за сумісництвом дружина польського гетьмана Браницького, який отримав ці землі в подяку за успішне придушення Коліївщини. Коли територія майбутнього дендропарку стала маєтком Браницьких, графиня швидко взялася облаштовувати тут вишуканий парк-резиденцію за прикладом європейських королівських парків, які вона не раз відвідувала.
До середини 19 століття парк отримав величезну славу, його відвідували відомі люди того часу, в тому числі Тарас Шевченко і Олександр Пушкін, погруддя яких зустрічають гостей на воротах головного входу в «Олександрію». Однак згодом родина Браницьких втратила своє значення на цих землях, і вже до початку 20 століття комплекс, який дбайливо облаштовували три покоління, почав занепадати. В період 1917-1920 років парк зазнав найбільш відчутних втрат – багато споруд були зруйновані, а цінні експонати вивезли. Добила його Друга світова війна. На щастя і на рідкість, після війни радянська влада зайнялися відновленням заповідника, що вберегло його від подальших руйнувань.
Особливої уваги заслуговує Велика галявина в центрі парку – площею цілих 10 гектарів! Тут групами зростає 86 видів дерев, в тому числі 82 екземпляри тут старше століття. В тому числі сімейне дерево Браницьких – чотиристовбурна сосна. Вона була штучно створена за наказом графині так, щоб кількість стовбурів сосни відповідала кількості її дітей.
З архітектурних форм туристам з Вишгорода дуже подобаються Руїни. Вони були тут створені штучно, проте виглядають як справжні. З однієї сторони – штучний водоспад, а з іншого – великий ставок з лебедями і качками. Тут особливо багато туристів, охочих зробити красиві фото.
Ще в парку є Колонада Ехо, секрет якої в тому, що сказане в одному кінці можна почути в іншому. Правда, зараз її облюбували музиканти, що намагаються підзаробити, а тому перевірити це, на жаль, виходить не завжди. Та екскурсанти з м. Вишгорода не розгубилися: одна з учасниць заходу згадала молодість і виконала пісню Міансарової "Ніжність", за що отримала заслужені оплески.
Також на території парку є музей, міні-зоопарк, канатний парк, кафе, ресторан, точки з сувенірами, ларьки зі снеками/напоями/морозивом.