МЕХАНІЗМ ЗАРАЖЕНЬ - ПРОЯСНЯЄТЬСЯ
Учені з'ясували, що люди низького зросту піддаються більшому ризику заразитися коронавірусом, ніж високі.
Наукова робота, опублікована в журналі Physics of Fluids, була проведена Сінгапурським агентством науки, технологій та досліджень. Учені перевірили траєкторію польоту слини під час кашлю та чхання, і виявилося, що краплі слини, а разом із нею і коронавірус повільно опускаються в повітрі, зазначає Obozrevatel.
Як з’ясувалося, люди низького зросту піддаються більшому ризику вдихнути краплі порівняно з вищими людьми. Учасники дослідження запропонували підліткам, жінкам і людям зростом менш ніж 165 см триматися на відстані більше двох метрів від інших.
Дослідники також відзначили, що особливо уважними до свого здоров’я варто бути дітям і підліткам, а також тим дорослим, чий зріст не перевищує 152 см. Їм потрібно перебувати на відстані два метри від людини, яка кашляє і чхає.
За словами фахівців, типовий кашель виділяє тисячі крапель у широкому діапазоні розмірів. Більші падають швидше, ніж маленькі. Частинки і краплі, що утворюються внаслідок кашлю або чхання людини, зазвичай мають розмір від п’яти до 500 мікрон.
Під час дослідження вивчалося, як краплі розсіюються в повітрі у різних умовах на відкритому повітрі.
Водночас низькі показники захворюваності у дітей фахівці пояснили відсутністю деяких рецепторів, до яких і прикріплюється вірус.
Довідково:
Пандемія – не привід відмовлятись від соціального життя. Навіть на дистанції можна проводити час цікаво та весело – тільки не забувайте дотримуватись правил гігієни та перебувати на відстані не менше 1 м від інших людей! Ідеї щодо активного та цікавого дозвілля у цьому відео ролику:
Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
https://dilo.net.ua/novyny/ucheni-znajshly-zv-yazok-mizh-zrostom-lyudyny-ta-ryzykom-zahvority-na-covid-19/
|