ДОБРОТА, ЯК СОНЦЕ ГРІЄ
Всесвітній день доброти, на думку засновників свята, – це можливість нагадати людям
про важливість прояву людяності і взаємодопомоги у повсякденному житті.
Дуже доброю традицією для багатьох країн стало щорічне святкування 13 листопада Всесвітнього дня Доброти (World Kindness Day). Датою для свята вибрали день відкриття в 1998 році в Токіо 1-ї конференції Всесвітнього руху доброти (World Kindness Movement).
Сьогодні активно поширюється Всесвітній рух за доброту. Прагнення виявляти доброту надихає людей відповідати добротою і передавати її іншим.
ДОБРОТА – це ласкаве, співчутливе, турботливе ставлення до людей. Це терпимість, такт, це світло.
ДОБРОТА – це усвідомлене бажання допомагати, підкріплене силою і діями. Це розуміння того, який ефект справить зроблений нами вчинок.
ДОБРОТА – це дивовижний сплав моральності, сили, сміливості й активної життєвої позиції.
Це свято було засновано в 1998 році організацією Всесвітній рух доброти. Організація почала своє існування у 1997 році в Японії. Учасниками організації були волонтери і добровольці з Австралії, Японії, Таїланду, Канади, Сінгапуру, США, Великобританії та інших країн. На першій конференції організації, яка відбулася 13 листопада 1998 року, було прийнято рішення встановити Всесвітній день доброти. Офіційно Всесвітній день Доброти був заснований у 2000 році у Сінгапурі 18 листопада 2000 року на 3-й конференції Руху доброти.
Воно створене з метою донести до громадськості, що люди повинні допомагати один одному і тим, хто потрапив у біду. Всесвітній день доброти є одним із самих добрих і світлих свят. Відзначати це свято простіше будь-яких інших – варто лише зробити хоча б найменшу, але добру справу. Навіть просто слова підтримки тому, хто їх потребує, будуть неоціненною допомогою. До того ж, допомога оточуючим – дуже хороший спосіб поліпшити своє життя. Вчені Мічиганського університету в США провели дослідження, які показали, що добрі люди менше хворіють і довше живуть.
Згідно з дослідженням психологів і лікарів з різних країн, люди, які щодня роблять добрі справи, краще почуваються і фізично, відчувають своє життя більш гармонійним, володіють кращим імунітетом, а значить – вони менше хворіють і довше живуть.
І все це підтверджено практичними дослідженнями – коли людина робить щось хороше іншим людям, у неї підвищується рівень лімфоцитів і розширюються судини, це веде до правильної роботи серця; мозок виробляє велику кількість ендорфінів (відомих як «гормони задоволення»), які мають заспокійливий ефект, нейтралізують дію стресу, полегшують депресію. Нарешті, чуйність супроводжується душевним підйомом, що межує з ейфорією, що пояснюється виробленням гормону серотоніну, який регулює настрій.
ДОБРІ ЛЮДИ – живуть на 9 років довше, хворіють у 2 рази рідше, покращений імунітет і мають здоровіше серце.
Добро наповнює життя людини сенсом, сенс який буде вас супроводжувати протягом усього життя. Закликаю кожного до творення добра! І всім бажаю довголіття.
Не секрет, що в сучасному високотехнологічному і швидкісному світі все частіше людські почуття та моральні якості відходять на другий план, і зокрема – доброти серед нас стало набагато менше – цей факт, на жаль, очевидний.
Тому сьогоднішнє свято – ще один привід згадати про такі якості і категорії людських відносин як Доброта і об’єднати існуючі в різних країнах рухи за доброту, щоб допомогти людям усвідомити, що робити добро – це зовсім нескладно, а результат у добрих справ і вчинків колосальний.
Важливо бути добрим не тільки в цей День, але і щодня, причому добрим безмежно і безкорисливо. Адже, якщо чекати подяку (в будь-якому її прояві) за свою доброту, то це вже не справжня Доброта.
До речі, у самого свята за час його існування з’явилися і свої традиції. Так, в День Доброти, крім добрих усмішок і справ, прийнято дарувати знайомим і незнайомим людям квіти (наприклад, у Сінгапурі – маргаритки і гербери). А спеціально для цього Дня французький художник Оріль (Aurele) створив символ – відкрите серце.
Запрошую усіх небайдужих людей приєднатися до цього доброго, чудового свята. Адже це так просто – посміхніться прохожому, обійміть батьків або друга, зробіть комплімент однокурсниці, колезі або начальнику, подаруйте квіти сусідці чи незнайомці, зателефонуйте друзям і скажіть їм, які вони чудові, переведіть бабусю через дорогу, але тільки ту, якої точно треба на іншу сторону проїзної частини, змайструєте і повісьте на вулиці годівницю для птахів, нагодуйте бездомне кошеня чи цуценя…
І цей список можна продовжувати довго. Все це займе мало часу і зусиль, але ефект буде колосальним. Адже з кожним таким, простим по суті, стає вчинком комусь краще, а значить – і більше доброти у світі. І важливо пам’ятати, що такими справами – проявами чуйності, симпатії, щедрості, дружелюбності, любові, благородства – ми вчимо робити добро і наших дітей. І, звичайно ж, бажано творити добро щодня, а не лише сьогодні – у Всесвітній день доброти.
Не залежить ДОБРОТА від зросту,
Не залежить ДОБРОТА від віку.
ДОБРОТА з роками не старіє,
ДОБРОТА, як сонце, гріє.
«Спробуйте бути хоча б трохи добрішими – і
ви побачите, що будете не в змозі зробити поганий вчинок».
Конфуцій
Рух доброти затвердив декларацію, в якій написано, що людська доброта має фундаментальну важливість як головна умова осмисленого життя. Глобальне прагнення учасників руху – створити світ, здатний співчувати і виявляти доброту.
Фото – з відкритих джерел
За джерелами:
https://cibs.ubs.edu.ua/13-lystopada-vsesvitnii-den-dobroty/
https://www.dilovamova.com/images/wpi.images/events/115616d.jpg
|