СУЧАСНІ ЗЛОЧИНЦІ - ПРИХОВАНЕ ЗЛО В ІНТЕРНЕТІ
Такахіро Сіраісі шукав жінок, які думали про самогубство. Його адвокати наполягали
на менш суворому покаранні, оскільки жертви їх клієнта самі давали згоду на свою смерть
В Японії суд засудив до смертної кари Такахіро Сіраісі за вбивство дев'яти осіб. Він знаходив жертв у Twitter за публікаціями на суїцидальну тематику.
Про це повідомляє ВВС Україна у вівторок, 15 грудня.
Зазначено, що заарештували Сіраісі ще в 2017 році - після того, як в його квартирі знайшли частини людських тіл.
Під час судового процесу чоловік визнавав свою провину, заявляючи, що звинувачення проти нього "є правильними".
У той же час, адвокати Сіраісі наполягали на менш суворому покаранні, оскільки жертви їх клієнта нібито самі давали згоду на свою смерть. Однак суд в Токіо прийшов до висновку, що Сіраісі все ж варто засудити до вищої міри покарання.
В Японії Сіраісі отримав прізвисько "вбивця з Twitter". За даними слідства, чоловік завів акаунт у цій соцмережі в березні 2017 року - "щоб вийти на контакт з жінками, які думають про самогубство, - він розглядав їх як легкі жертви".
Вісім з дев'яти його жертв - жінки, одній з них було 15 років.
Самому Сіраісі 29 років. Він знайомився з жертвами онлайн, а потім виманював їх на реальне з'ясування стосунків - обіцяв, що допоможе їм померти, а в деяких випадках навіть заявляв, що планує накласти руки і на себе.
Його профіль у Twitter містив слова: "Я хочу допомогти людям, які страждають. Будь ласка, пишіть мені в особисті повідомлення коли завгодно".
Слідство з'ясувало, що своїм жертвам він нерідко підсипав снодійне. Після чого забирав у них всі гроші, ґвалтував їх, вбивав і розчленовував їх тіла.
Після арешту Сіраісі лікарі майже півроку проводили психіатричну експертизу.
Проблема самогубств в Японії вже багато років стоїть дуже гостро. У 2005 році влада країни створили штаб із запобігання суїцидів. З тих пір кількість випадків щорічно знижується, але цифри все ще залишаються високими.
Тільки за листопад в Японії зафіксували 2153 самогубства. Всього з початку року руки на себе наклали вже 17000 осіб.
Раніше повідомлялося, що в Австралії хвиля самогубств серед військових. Безпрецедентна кількість суїцидів сталася на тлі розслідування про військові злочини в Афганістані.
Довідково:
Питання самогубств - світова проблема. Притаманна вона й Україні. Нещодавно у Києві з вікон лікарні, де лікуються хворі на коронавірус, викинулися з вікон двоє хворих і загинули. Про це повідомлялося в ЗМІ. Карантин накладає на всіх нас додаткове психологічне навантаження, яке шкодить здоров"ю і призводить до депресії. Психологічна служба Українського Червоного Хреста, щоб зменшити цей тягар, розгорнула разом з партнерами в Інтернеті платформу «Розкажи мені» - https://tellme.com.ua/get-help.
Починаючи з 12 травня, у Львові щодня працює Гаряча лінія Центру соціальних служб Львівської міської ради (з 8:00 до 20:00). Якщо ви або ваші близькі чи знайомі опинилися у складних життєвих обставинах — телефонуйте за номером: 0-800-301-205.
Фото – скріншот
За джерелом:
https://ua.korrespondent.net/world/4306654-v-yaponii-stratiat-seriinoho-vbyvtsui-z-Twitter
Читайте також: Чоловік у бюстгальтері вистрибнув на велосипеді з вікна багатоповерхівки
|