КОМПЛЕКСНЕ НАВЧАННЯ НОВОГО ТИПУ
Навчання «Управління процесом зменшення ризиків від надзвичайних ситуацій на рівні громад» було проведене
7-11 грудня для сіл Студінка та Середній Бабин Калуської ОТГ Івано - Франківської області, що не раз страждали від повені.
Програма комплексного навчання включала в себе такі складові:
- 6-годинний тренінг з першої психологічної допомоги,
- 6-годинний тренінг з першої допомоги,
- 3-денний тренінг зі зменшення ризиків від надзвичайних ситуацій на рівні громад.
Навчання проводили досвідчені інструктори з Маріупольська міська організація Товариства Червоного Хреста України, волонтери загону швидкого реагування Донецька обласна організація Товариства Червоного Хреста України. Також для проведення тренінгу з першої допомоги були залучені волонтери загону швидкого реагування Івано-Франківська Обласна Організація Товариства Червоного Хреста України.
Учасниками навчань стали місцеві активісти разом із старостою Студінського старостинського округу, також представники Управління з питань надзвичайних ситуацій (НС) та червонохрестівці.
Протягом навчання учасники вивчали реакції людей у кризових ситуаціях, основні принципи надання першої психологічної допомоги, важливість турботи про себе.
Також присутні отримали знання щодо дій при різних травмах і мали можливість відпрацювати навички надання першої допомоги та спробувати себе у ролі як рятувальника, так і постраждалого.
Учасники були навчені методиці зменшення ризиків від НС: проведенню аналізу загроз, вразливостей, ресурсів та організацій на місцевості, отримали досвід роботи із картами та матрицею ризиків, а також згуртувались та написали план підготовки та реагування на повені для сіл Студінка та Середній Бабин.
По завершенню заходів 9 учасників отримали сертифікати з усіх трьох напрямків тренінгу, а також набори зі зменшення ризиків від НС з шоломами, протипожежними костюмами, вогнегасниками, баграми та пожежними ломами, сокирами тощо.
Всі учасники залишили гарні відгуки і підтвердили необхідність подібних заходів задля розуміння дій при НС, а також відзначили використання карт як найкориснішого помічника при плануванні дій та візуалізації даних.
Зазначимо, що 5-денний тренінг проходив в рамках проєкту «Реагування на повені на Західній Україні, DREF» за підтримки Товариства Червоного Хреста України, Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Данського Червоного Хреста.
Фото – Калуської РО ТЧХУ
За джерелом:
https://www.facebook.com/RedCrossUkraine/photos/pcb.2877406468962476/2877404558962667
|