КІМНАТНІ РОСЛИНИ – НАША РАДІСТЬ
Маєте кімнатні рослини? Тоді можете їм нині подякувати. Трішки про свято і користь домашніх рослин.
10 січня – це особливий день, який мережа Gardener’s Network запропонувала присвятити вдячності кімнатним рослинам. Таке свято мало б нагадувати, якими важливими та особливими є для нас кімнатні рослини.
Кілька років тому у Лондоні відкрили перший п’ятизірковий безкоштовний готель для рослин, де вони забезпечені найкращим доглядом: їх поливають, підживлюють, пристосовують відповідний рівень вологості та освітлення. Готель закликає подарувати рослинам свято та надає до послуг клієнтів 100 номерів.
Науковці з Дрексельського університету дослідили вплив кімнатних рослин на очищення повітря. Було виявлено, що для фільтрації летких органічних сполук потрібно від 10 до 1000 кімнатних рослин на м2, тобто для очищення повітря ефективніше було б просто відчинити вікно. Але кімнатні рослини дають людям значно більше, ніж чисте повітря.
Насамперед, вони важливі для психічного здоров’я, яку люди отримують, піклуючись та милуючись рослинами. Численні наукові дослідження підтверджують позитивний вплив контакту з природою на психічне благополуччя людини, а саме, взаємодія з природою:
- поліпшує сон;
- покращує самопочуття при переживанні стресу та депресії;
- зменшує рівень тривоги та агресії;
- сприяє когнітивному та фізичному розвитку дитини;
- внормовує просоціальну поведінку та соціальні зв’язки;
- підвищує рівень суб’єктивного благополуччя та задоволеності життям;
- пришвидшує одужання після хірургічних втручань.
Для жителів мегаполісів кімнатні рослини стають альтернативою повноцінної взаємодії з природою у щоденному житті. Споглядання та догляд за кімнатними рослинами знижують рівень психологічного та фізіологічного стресу, пов’язаний з розумовою працею
Ну і кілька цікавих фактів про наших зелених співмешканців:
Хлорофітум рослин очищує повітря від бензолу, формальдегіду, ксилолу і іншого. Всі ці леткі органічні сполуки потрапляють у наш дім завдяки меблям, килимам і побутовим засобам. Наприклад, фікус еластичний (Ficus elastica) відмінно очищує повітря від формальдегіду.
Ще одна цікава рослинка – сансевієрія (Sansevieria trifasciata Laurentii). А ще її називають тещин язик. Більшість рослин виробляють кисень упродовж світлового дня, проте сансевієрія – одна з не багатьох рослин, яка виробляє кисень навіть вночі.
Приблизно на 10% повітря, яким ми дихаємо, зволожується за рахунок рослин. Дипсис (Chrysalidocarpus lutescens) - одна з найпопулярніших кімнатних пальм. Дипсис насичує повітря вологістю, що є вкрай важливим у зимовий період.
Ну а ще квіти мають приємний запах і естетичний вигляд. Деякі кімнатні рослини можуть бути чудовими спеціями для страв. Якщо погладити кущик розмарину, то він наповнить приміщення приємним запахом.
Довідково:
Матеріал знайшла і надіслала на сайт Анастасія Остасюк, – волотерка Служби розшуку Львівської ОО ТЧХУ.
Фото – Анастасії Остасюк та з відкритих джерел
За джерелом:
https://www.facebook.com/SanskriticlubTernopil/photos/pcb.1501067583415520/1501066976748914
|