ОБІЙМИ - ДАРУЮТЬ РАДІСТЬ
21 січня у світі відзначають міжнародний День обіймів. Ми обіймаємося, коли щасливі
і коли сумні, в гарному настрої, або щоб втішити засмучену людину, що страждає у горі.
Нині, зважаючи на карантин, варто обмежитися "умовними обіймами" на відстані 1,5-2 м.
Цього дня по усьому світі відзначається Міжнародний день обіймів (International Hug Day). Свято було засноване в США в 1986 році як Національний день обіймів (National Hugging Day), а потім стрімко поширилося по всьому світу. Згідно традиції свята, обійняти в цей день можна навіть незнайому людину. За вже сформованою традицією це незвичайне свято відзначається переважно в молодіжному та студентському середовищі. Саме там воно і зародилося. Колись, ще в 70-х роках минулого століття, в середовищі західної молоді виникла дивна ініціатива – обніматися у певний день.
За даними проекту DilovaMova.com, точно відомо, що вона була викликана загальними віяннями і тенденціями тих, абсолютно приголомшливих років. Це був якийсь протест на постійно зростаючу напруженість і своєрідна відповідь, яку не просто помітили, а й котра була почута, була підтримана і поширилася по всьому світу.
Прості і дружні обійми, позбавлені всякої двозначності здатні підбадьорити і підтримати, сприяти гарному настрою і внести якийсь спокій у буденну суєту, яка наповнена не тільки нескінченними турботами, але і всілякими тривогами. Це своєрідний спосіб психологічної підтримки, який визнаний навіть в строгому науковому середовищі. Користь від таких доброзичливих жестів інколи буває досить істотна.
Відомо, що студенти - це одні з найбільш прогресивних верств нашого суспільства. Студентське середовище досить потужна сила, іноді нестримна, повна несподіваних рішень і універсальна у багатьох своїх проявах. Міжнародний день обіймів, який відзначається 21-го січня, тому яскраве підтвердження.
Толерантність і мудрість, здатність щось змінювати на краще і не тільки в своєму житті - це справжній дар. Дуже часто ми задаємося питанням: що нам під силу? Відповідь на це питання до геніальності проста і проходить навіть в площині виникнення цього міжнародного Дня. Безкорисливість і дружелюбність, відкритість і не упередженість, прагнення жити і душевний спокій - те, чого багатьом з нас не вистачає, але це те, що потрібно просто затребувати, просто почати використовувати, так як це все властиво нам. Воно вже закладено в нашій природі.
У цей чудовий День ми шлемо свої обійми всім, хто нам дорогий, всім кого ми не знаємо, але хотіли б підтримати. Вітаємо всіх з Міжнародним днем обіймів, днем відкритої безкорисливої підтримки, днем небайдужих людей!
Довідково:
Обійми — це не лише приємний вияв емоцій та почуттів, обійми – це користь для здоров’я, пише 24 канал.
Обійми знижують нервозність
Вченими доведено, що обійми стимулюють центральну нервову систему, знижуючи тривожність і знімаючи напругу. А ще є універсальним сигналом підтримки. Коли ми самі або люди поруч відчувають стрес, переживання, біль – саме обійми можуть покращити стан.
Допоможуть побороти страх
Дослідження свідчать, що обійми допомагають впоратися зі страхом. Обійми допомагають заспокоїтися і позбавитися від екзистенціальних страхів. Тож, обійми викликають відчуття довіри та безпеки. Вони допомагають поводитись більш впевнено та відкрито.
Виробляють “гормон любові”
Обійми збільшують вироблення окситоцину, який вважають “гормоном любові”. Це, своєю чергою, позитивно позначається на загальному стані здоров’я і психоемоційному стані людини. Саме окситоцин допомагає позбутись відчуття самотності та гніву.
Нейтралізують дію кортизолу
Навіть короткочасні обійми допомагають в боротьбі зі стресом. Під час обіймів в організмі виробляються гормони дофамін і серотонін, які нейтралізують “гормон стресу” — кортизол.
Розслаблюють м’язи
Коли ми обіймаємося, у наших м’язах зменшується напруга. Обійми навіть можуть зменшити біль. Та загалом – хто був би проти розслаблення? Це свого роду медитація – під час обіймів ми насолоджуємось моментом.
Обійми покращують самооцінку
Коли вас обіймають, ви знаєте, що вас цінують і люблять. Тактильні відчуття та відчуття значущості пов’язані, адже це заклалось у нашій свідомості ще в дитинстві, коли саме дотики були одними з найважливіших засобів спілкування з навколишнім світом.
Обійми — це інвестиція у стосунки
Саме обійми допоможуть закріпити довіру між людьми, спонукають до емпатії та розуміння. Обіймайтесь, робіть це кожного разу, коли є нагода, адже обійми дарують радість та відчуття турботи та любові!
Фото – з відкритих джерел, зняті до запровадження карантину
За джерелами:
https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=12
https://np.pl.ua/2021/01/21-sichnia-mizhnarodnyy-den-obiymiv-2/
|