НЕМАЄ ЛЮДИНИ, ОБНІМАЙ ДЕРЕВО
Людина, яку обіймають, відчуває довіру, симпатію, безпеку і спокій. При цьому обіймати можна не тільки людей.
За часів обмежених контактів і дотримання дистанції, чого вимагає від нас карантин, зростає туга за близькістю, фізичним контактом і обіймами. Вчені з'ясували, що відбувається в людському організмі після 20-секундних обіймів, пише німецьке видання Die Welt.
Людина, яку обіймають, відчуває довіру, симпатію, безпеку і спокій, що сприятливо впливає як на психіку, так і фізичне самопочуття.
«Коли нас обіймають, організм виробляє сигнальні речовини, які в народі називають гормонами щастя. Наприклад, окситоцин надає заспокійливу дію, допомагає позбутися від стресу і зміцнює міжлюдські стосунки».
Згідно з дослідженням Американського психосоматичного суспільства, вже після 20 секунд обіймів у пар виявляється підвищення рівня окситоцину.
Втім, зазначає Die Welt, щоб поліпшити своє самопочуття, необов'язково обіймати людини.
«Так, в університеті шведського міста Шевде було виявлено позитивний вплив обіймів з собаками».
Також повільне поїдання смачної їжі може підвищити вироблення окситоцину, вважають шведські вчені.
А невролог Себастьян фон Берг з Бремена також радить обіймати дерево.
"Це здається смішним, але якщо одного разу спробувати, ви помітите: це дає приємне, сильне почуття", - йдеться в статті.
Вчені також виявили об'єктивні чинники, які можуть обумовлювати ідеальні обійми.
Так, дослідники з японського Університету Тохо, спостерігаючи за частотою серцевих скорочень новонароджених, встановили, що "середні" за силою обійми батька заспокоюють найкращим чином - причому не тільки дітей, а й батьків.
Однак довше 20 секунд "обнімашки" в японських сім'ях тривати не повинні, рекомендують вчені, оскільки це може викликати занепокоєння у дітей.
Біопсихолог Себастьян Окленбург з Бохума вивчає разом з колегами, чи впливає емоційний контекст на те, як обіймаються люди.
"Зі спостережень за сотнями зустрічей в зонах прильоту і вильоту в аеропорту вони зробили висновок: якщо були почуття, люди частіше обіймають іншу людину лівою рукою. Ліва половина тіла управляється правою півкулею головного мозку, яка бере активну участь в обробці позитивних і негативних емоцій", - сказав учений виданню.
Довідково
Міжнародний де́нь обі́ймів — щорічне свято, що відзначають 21 січня. За традицією цього дня можна дружньо обіймати навіть незнайомих людей. Свято виникло 21 січня 1986 року в Каро (Мічиган), США.
Фото – Getty
За джерелом:
https://ua.korrespondent.net/lifestyle/health/4322101-vcheni-rozpovily-pro-koryst-obiimiv
Читайте також: Депресія і психоз. Як пандемія впливає на психіку
Читайте також: Як не впасти в депресію і стати щасливішими
|