Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2021 » Лютий » 12 » Китайський Новий рік - 2021
18:12
Китайський Новий рік - 2021

 

СВЯТО ВЕСНИ

 

 

 

 

 

 

Точна дата святкування Китайського Нового року розраховується згідно національного календаря Китаю. Свято включає

ряд заходів, традицій, паради і салюти. Історія свята базується на легенді про люте чудовисько, що приходило у кожен Новий рік.

 

Китайський Новий рік за традицією - Чунь цзе, що значить Свято весни, є для китайців самим головним святом: його відзначають вже більше двох тисяч років.

 

Свято приходиться на перший новий місяць першого місяця року, між 12 січня і 19 лютого. З введенням григоріанського календаря це свято почали називати „святом весни”, щоб відділити його від Нового року за західним стилем. У побуті Чунь цзе називається „Нянь” (нянь - значить "рік").

 

 

 

 

 

 

За легендою Нянь – це страшне люте чудовисько з рогами на голові, що жило у древньому Китаї. Цілий рік воно знаходилося в глибині моря, і тільки напередодні Нового року виповзало з води, вривалося в поселення, поїдало худобу і губило людей. Тому селяни дуже боялися його і щорічно перед настанням Нового року цілими сім’ями полишали села і утікали в гори, щоб сховатися від страшного звіра Няня.

 

Одного разу перед Новим роком, коли селяни Тао хуа („квітки персика”), підтримуючи старих, з дітьми на руках залишали село, туди прийшов старий жебрак зі срібного кольору вусами. В одній руці він тримаю тростину, в іншій – торбу.

 

В цей час деякі селяни закривали вікна і запирали дім, інші збирали речі в дорогу, треті вели худобу, іншими словами, всі були зайняті, і всі були  стурбовані, тому ніхто не звернув особливої уваги на цього дідугана. Тільки одна жінка дала йому трохи їжі і почала умовляти скоріше залишити селище, щоб уникнути зустрічі з Нянем.

 

Однак цей дідусь, усміхаючись, відповів: ”Дозвольте мені залишитися у вашому домі на ніч, і я вигоню Няня з села.” Жінка з подивом подивилася на старого і помітила, що цей сивий чоловік з моложавим обличчям виглядає бадьорим та міцним, але все ж умовляла його сховатися з усіма від хижого Няня. Однак старий стояв на своєму, і жінці довелось піти одній.

 

Близько опівночі Нянь увірвався до селища. Цього разу він помітив, що у селі щось не так, як було раніше. З жахом помітив Нянь, що в одному домі горить вогонь, а двері пофарбовані червоною фарбою. А коли він добрався до входу у будинок, у дворі почувся тріск бамбукових хлопавок. Він не насмілився увійти у двір.

 

 

 

 

 

 

Виявляється, Нянь боїться червоного кольору, яскравого полум’я і гучного шуму. В цей момент ворота відчинились, з них вийшов старий у червоному халаті і голосно засміявся. Нянь сильно перелякався і втік.

 

На другий день селяни повернулися. Побачивши, що в їх домівках все ціле, вони дуже здивувались. Лише жінка зрозуміла, у чому справа, і розповіла односельчанам про все, що з нею сталося.

 

Перші п’ять днів Нового року призначені для зустрічей. Рідні, друзі, однокласники, співробітники навідують один одного і вітають з Новим роком.

 

Традиція дарування подарунків не дуже поширена в Китаї. На Чунь цзе традиційним подарунком є Я-суй цянь – кишенькові гроші у спеціальних червоних конвертах, які прийнято дарувати дітям. Дотримуючись давніх звичаїв, гроші дарують кожній дитині, що прийшла до будинку в перші 15 днів Нового року. Якщо червоного конверту під рукою не знайдеться, нічого страшного, можна обійтися і без нього.

 

 

 

 

 

 

На Свято весни кілька днів підряд проводиться гучні народні забави і ярмарки, де виконуються танки лева і драконів, танці „суходільних човнів”, демонструють номери на ходунах. Новорічні святкування закінчуються після Свята ліхтарів, на 15 день першого місяця нового року за місячним календарем.

 

 

 

 

 

 

Дати років за китайським календарем (тварини, стихія, колір):

 

2007 - 4705 починається 18 лютого, символи: Кабан (Свиня), Вогонь, Червоний

2008 - 4706 починається 7 лютого, символи: Криса (Миша), Земля, Коричневий

2009 - 4707 починається 26 січня, символи: Бик (Корова),

2010 - 4708 починається 14 лютого, символи: Тигр, Метал, Білий (золотий)

2011 - 4709 починається 3 лютого, символи: Кіт (Заяць, Кролик), Метал, Білий (золотий)

2012 - 4710 починається 23 січня, символи: Дракон, Вода, Чорний

2013 - 4711 починається 10 лютого, символи: Змія, Вода, Чорний

2014 - 4712 починається 31 січня, символи: Кінь, Дерево, Зелений

 

В 2021 році Китайський Новий рік припадає на 12 лютого.

 

Фото – з відкритих джерел

За джерелом:

https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=16

 

Переглядів: 310 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Субота, 21.12.2024, 18:44
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 22
Гостей: 22
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024