РІДНЯ: КРОВНА БЛИЗЬКІСТЬ
10 квітня в різних країнах світу відзначається чергове сімейне свято – День братів і сестер.
Не надто відоме свято, покликане продовжити славну традицію вшанування сімейних і родинних зв’язків, зміцнюючи відносини між близькими людьми, якими і є по відношенню один до одного брати і сестри.
Треба сказати, що сама по собі традиція вшанування кровної близькості брата і сестри, теплих відносин між ними протягом усього життя існувала у багатьох народів. Наприклад, в Індії і сьогодні є відповідне національне свято – Ракша - бандхана, яке відзначається в другій половині літа і супроводжується ритуалами.
Так, сестра пов’язує на зап’ясті брата священну пов’язку або шнурок, який, згідно з переказами, повинен захищати від злих сил. Брат, в свою чергу, підносить сестрі подарунок, обіцяючи захищати її все життя і допомагати. Це національне свято стоїть на сторожі сімейних цінностей і покликане постійно нагадувати найближчим спорідненим душам про необхідність взаємної любові і взаємодопомоги.
Поява ж сьогоднішнього свята пов’язана з іншою країною і має свою історію, але так само, як і в Індії, спрямовану на нагадування братам і сестрам про те, що вони – найближчі в цьому світі люди по відношенню один до одного.
Традиція відзначати День братів і сестер 10 квітня прийшла з США. Ідейним натхненником заснування нового свята стала Клаудія Еварт. Вона втратила своїх рідних брата і сестру в ранньому віці і важко переживала цю втрату. На згадку про них Клаудія і вирішила організувати проведення свята, а в якості дати вибрала 10 квітня – День народження її сестри.
Жінка звернулася із закликом до суспільства пам’ятати про близьких людей: братів і сестер, цінувати саму можливість відчути тепло і добро, турботу і розуміння рідної людини, усвідомлюючи сам по собі факт того, що така людина є, як чудо і Дар Божий.
Свято, вперше проведене в 1998 році, стало швидко набирати популярність спочатку в США, а потім набуло поширення і в інших країнах і вже «обростає» традиціями.
Так, в цей день прийнято дарувати подарунки брату чи сестрі, вітати по телефону, зустрічатися в кафе або всією сім’єю вдома, даруючи тепло і радість один одному і батькам, для яких немає нічого приємнішого, ніж близькі й добрі відносини між їхніми дітьми!
До речі, на відміну від індійського свята, яке відзначають рідні брат і сестра, День братів і сестер 10 квітня – це свято, яке має на увазі не обов’язково відносини між братом і сестрою, але між двома братами або декількома сестрами.
У цих свят багато спільного, однак, квітневе свято носить більш широкий характер і не прив’язане до історії і культури окремого народу. І хочеться вірити, що широкі сучасні можливості спілкування між людьми зроблять його міжнародним і популярним по всьому світу!
Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
https://willbeua.com/news/10-kvitnia-den-brativ-i-sester_21315/
|